Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Reality

  • Komediodramat
  • Czas trwania: 115 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Włochy/Francja [2012]
  • Premiera: 26.04.2013 (Polska)

Reżyseria

Matteo Garrone

Scenariusz

Ugo Chiti, Maurizio Braucci, Matteo Garrone, Massimo Gaudioso

Obsada

Aniello Arena, Loredana Simioli, Nando Paone, Graziella Marina, Nello Iorio, Nunzia Schiano, Rosaria D'Urso, Giuseppina Cervizzi

Opis filmu

Lucian, główny bohater filmu, to neapolitański sprzedawca ryb, któremu przestaje wystarczać codzienne, rutynowe życie. Naturalna przebojowość, chęć szerszego zaistnienia, a także pokusa sławy i bogactwa przyczyniają się do podjęcia przez Luciana decyzji, która całkowicie odmieni jego Zycie. Wywróci do góry nogami dotychczasowy porządek.

Grande Fratello, włoski odpowiednik Big Brother staje się zarówno obsesją, marzeniem jak i nadrzędnym celem bohatera. Za namowa rodziny Luciano bierze udział w castingu do reality show.

W oczekiwaniu na decyzję o przyjęciu do telewizyjnego show Luciano żyje w iluzorycznym przekonaniu, że jest pod stała kontrolą oczu wysłannika Wielkiego Brata.

Od tego momentu nic już w życiu Luciana nie będzie takie jak dotychczas.