Kino Konesera

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!

Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Serdecznie zapraszamy:

Kino konesera to cykliczne pokazy filmowe, filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach, kino niezależne.

Repertuar do góry

OPADAJĄCE LIŚCIE / napisy

OPADAJĄCE LIŚCIE
Zwiastun

KUP BILET

Żory – Helios

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 15, Czas trwania: 81 min.
 • Produkcja: Finlandia [2023]

Reżyseria

Aki Kaurismäki

Scenariusz

Aki Kaurismäki

Obsada

Alma Pöysti , Jussi Vatanen, Janne Hyytiäinen

Opis filmu

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym. Spotykają się przypadkiem, na imprezie karaoke. Od pierwszej chwili widać, że tych dwoje zupełnie nieprzystosowanych do dzisiejszego świata bohaterów to bratnie dusze. Ciągnie ich do siebie, choć towarzyszy temu nutka niepewności. W końcu życie było dla nich do tej pory raczej pasmem niepowodzeń i bolesnych rozczarowań. Na naszych oczach kwitnie jednak niewinne, piękne uczucie, choć w tle, co słyszymy w radiowych odbiornikach, rozgrywają się dramatyczne wydarzenia związane z rosyjską inwazją na Ukrainę.

Galeria

STREFA INTERESÓW / napisy

STREFA INTERESÓW
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 15, Czas trwania: 105 min.
 • Produkcja: Wielka Brytania/Polska/USA [2024]

Reżyseria

Jonathan Glazer

Scenariusz

Jonathan Glazer

Obsada

Sandra Hüller, Christian Friedel, Ralph Herforth

Opis filmu

Czy można urządzić sobie raj w cieniu cudzego piekła tak, aby jego ślady nie przeniknęły do świadomości i sumienia? Rudolf i Hedwig żyją z dziećmi w dużym domu z pięknym ogrodem. Celebrują rodzinne obiady, lubią spływy kajakowe i leśne spacery z przyjaciółmi. Jednak zza ścian ich domu często dobiegają niepokojące odgłosy, czasem krzyki. Rudolf Höss jest komendantem obozu koncentracyjnego w Auschwitz. „Strefa interesów" to wybitna reinterpretacja kina Holokaustu. To porażające studium banalności zła i wyparcia, film niezwykle ważny i uniwersalny, który nie przedstawia ani jednej sceny przemocy. Film jest nominowany do Oscara w 5 kategoriach, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego filmu międzynarodowego.

Galeria

BIEDNE ISTOTY / napisy

BIEDNE ISTOTY
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 18, Czas trwania: 141 min.
 • Produkcja: USA/Irlandia/Wlk. Brytania [2023]

Reżyseria

Yorgos Lanthimos

Scenariusz

Alasdair Gray, Tony McNamara

Obsada

Margaret Qualley, Emma Stone, Willem Dafoe

Opis filmu

"Biedne istoty" w reżyserii Yorgosa Lanthimosa to niesamowita opowieść o ewolucji Belli Baxter (Emma Stone), młodej kobiety, która zostaje przywrócona do życia przez genialnego i niekonwencjonalnego naukowca, doktora Godwina Baxtera (Willem Dafoe). Pod jego opieką Bella chętnie uczy się wszystkiego od nowa, ale chce też doświadczyć pełni życia. W poszukiwaniu nowych doznań wyrusza w burzliwą i pełną przygód podróż przez kontynenty w towarzystwie sprytnego i rozpustnego prawnika, Duncana Wedderburna (Mark Ruffalo). Wolna od uprzedzeń swoich czasów, Bella z determinacją dąży do celu, jakim jest walka o równość i niezależność.

Galeria

BĘKART / napisy

BĘKART
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Czas trwania: 120 min.
 • Produkcja: Dania/Norwegia [2024]

Reżyseria

Nikolaj Arcel

Scenariusz

Nikolaj Arcel, Anders Thomas Jensen

Obsada

Mads Mikkelsen, Gustav Lindh, Amanda Collin

Opis filmu

Rok 1755. Kapitan Ludvig (Mads Mikkelsen) opuszcza przytułek dla weteranów wojennych i udaje się do króla. Śmie prosić o pozwolenie na kolonizację jutlandzkich wrzosowisk, a w przypadku powodzenia - nadania mu tytułu szlacheckiego, przekazania posiadłości oraz służby. Wzburzeni jego arogancją duńscy nadworni zakładają z góry porażkę, więc przystają na jego propozycję. Ludvig codziennie, mozolnie sprawdza centymetr po centymetrze glebę, szukając także chętnych do budowy kolonii, ale każdy z miejscowych wie, że ziemia jest nieurodzajna. Kiedy odbiera tajemnicze worki z Niemiec, potrzebuje pracowników, więc zmuszony jest zatrudnić parę uciekinierów. Mijają miesiące, powstaje dom i stodoła, a o jego planach dowiaduje się de Schinkel (Simon Bennebjerg), bezlitosny władca ziemski planujący wykupić całość wrzosowisk. Przedstawia mu ofertę, lecz Ludvig sprzeciwia się...

Galeria

OBSESJA / napisy

OBSESJA
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 16, Czas trwania: 113 min.
 • Produkcja: USA [2023]

Reżyseria

Todd Haynes

Scenariusz

Samy Burch

Obsada

Natalie Portman, Julianne Moore, Charles Melton

Opis filmu

Aktorka Elizabeth (Natalie Portman) jest zafascynowana Gracie (Julianne Moore): historią jej życia, jej małżeństwem, domem, dziećmi. Korzystając z zaproszenia, szczegółowo obserwuje jej życie z bliska i coraz odważniej wkracza w świat, w którym początkowo miała być jedynie gościem. Zawodowa fascynacja z czasem przeradza się w niebezpieczną grę pozorów, w której każdy będzie pilnie strzegł swoich tajemnic i swojej wersji prawdy.

Gęsty, nieprzewidywalny, trzymający w napięciu... „Obsesja” z Natalie Portman, Julianne Moore i Charlesem Meltonem – nominacja do Oscara i 4 nominacje do Złotych Globów!

Galeria

Cennik Kina Konesera do góry

 • 4 dni i wcześniej 19,90 zł
 • 3 dni przed 22,90 zł
 • 2 dni przed 25,90 zł
 • 1 dzień przed 27,90 zł
 • w dniu seansu 29,90 zł

Odwiedź nasz Fanpage