WAKACYJNY MARATON GROZY

22 lipca, środek wakacji, pełnia lata, błogi sielankowy nastrój, idealne warunki na przeżycie nocy pełnej… OBEZWŁADNIAJĄCEJ GROZY!!! W ciągu jednej nocy pokażemy cztery horrory, po których jeszcze długo będziecie chcieli zasypiać przy włączonym świetle. Na początek najnowszy film Davida Cronenberga „ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI” z Viggo Mortensenem i Kristen Stewart w rolach głównych. Drugą premierą tej nocy będzie wciągające w mroczną otchłań „PODZIEMIE STRACHU”! Po chwili przerwy poczucie grozy będzie tylko narastać w „DWELLING”, by osiągnąć szczyt nad ranem, w „THE CANAL”. Czy jesteście na to gotowi?

Start: 22.07.2022, godz. 23:00

Zagramy:

 

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Zapraszamy do zakupu biletów również w kasach kin.

 

Regulamin NMF - pobierz

Zgoda opiekuna prawnego na udział osoby poniżej 15 lat w NMF - pobierz

Repertuar do góry

ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI / napisy

ZBRODNIE PRZYSZŁOŚCI
Zwiastun
 • Crimes of the Future
 • Od lat: 15, Czas trwania: 108 min.
 • Produkcja: Kanada/Francja/Grecja/Wlk. Brytania [2022]

Reżyseria

David Cronenberg

Scenariusz

David Cronenberg

Obsada

Viggo Mortensen, Lea Seydoux, Kristen Stewart

Opis filmu

Głębokie zanurzenie w niezbyt odległej przyszłości, w której ludzkość uczy się dostosowywać do swojego syntetycznego otoczenia. Ta ewolucja przenosi ludzi poza ich naturalny stan i przechodzi w metamorfozę, która zmienia ich biologiczny skład.

Galeria

PODZIEMIE STRACHU / napisy

PODZIEMIE STRACHU
Zwiastun
 • The Cellar
 • Od lat: 15, Czas trwania: 94 min.
 • Produkcja: Irlandia [2022]

Reżyseria

Brendan Muldowney

Scenariusz

Brendan Muldowney

Obsada

Elisha Cuthbert, Eoin Macken, Dylan Fitzmaurice Brady

Opis filmu

Keira Woods, jej mąż Brian, nastoletnia córka Ellie i młodszy syn Steven przeprowadzają się z Dublina na irlandzką wieś wysoko w górach Wicklow do starej gotyckiej rezydencji o nazwie "Dom Xáos".
Pewnego wieczoru, kiedy córka Keiry - Ellie, przebywa sama w domu nastąpiła awaria prądu. Jej matka poleca jej przez telefon sprawdzić korki w skrzynce z bezpiecznikami znajdującej się w podpiwniczeniu domu. Ellie schodząc, żeby nie spaść liczy każdy z dziesięciu stopni schodów. Chwile później telefon zostaje przerwany. Po powrocie Keiry i jej męża do domu okazuje się, że Ellie zniknęła.
Ellie była przeciwna przeprowadzce więc Brian, jest przekonany, że uciekła i wkrótce się odnajdzie. Keira jest innego zdania, uważa, że jej córka wciąż może przebywać w domu. Nie może zapomnieć, że w trakcie rozmowy telefonicznej Ellie schodząc po schodach liczyła więcej schodów niż ich było: "jedenaście, dwanaście, trzynaście itd.".
Keira ma poczucie winy i ma obsesję na punkcie odnalezienia córki. To obciąża relacje z jej mężem Brianem i synem Stevenem, który coraz niepewniej czuje się w wielkim domu i rozpaczliwie potrzebuje jej uwagi.
Sfrustrowana brakiem tropów, Keira kupuje światło ultrafioletowe i znajduje dziwne znaki w podziemiach domu. Im dłużej rozgląda się po domu, tym więcej znajduje wskazówek. Na ścianach wyryte są dziwne symbole. Niektóre z nich jest w stanie rozszyfrować – hebrajskie glify, które brzmią „Lewiatan”. Po kilku przerażających nadprzyrodzonych przeżyciach dochodzi do wniosku, że podziemia pochłonęły Ellie. Odkrywa, że dom zbudował John Fetherston, fizyk i okultysta, który miał obsesję na punkcie znalezienia jedenastego wymiaru. Wyrył on złowrogie równania na 10 stopniach prowadzących do piwnicy.
Jej obsesja naraża życie jej syna na niebezpieczeństwo i doprowadza jej związek z Brianem do punktu krytycznego. W końcu Keira odnajduje córkę poprzedniego właściciela domu, Johna Fetherstona, która ostrzega ją, że to nie tylko podziemia, ale „cały dom” jest wrotami do innego wymiaru. Brian widzi, jak to jest ważne dla żony, i pomaga jej rozszyfrować wskazówki. Po wspólnym zebraniu symboli i hebrajskich napisów zdają sobie sprawę, że tworzą one razem „Sigil Bafometa”. Ta nazwa reprezentuje starożytną siłę zła, która istniała na długo przed początkiem wszechświata. Dochodzenie Keiry udaremniane jest przez nadprzyrodzone zjawiska. Te odkrycia następuje zbyt późno, bo w między czasie znika też jej syn, Steven, a ona musi wygrać z najstarszym złem wszechświata, aby nie stracić duszy swojej rodziny na zawsze.

W rolach głównych: Elisha Cuthbert aktorka grająca rolę córki Jack Bauera z serialu 24 godziny, znany też z Domu woskowych ciał, To właśnie miłość i Dziewczyna z sąsiedztwa oraz Eoin Macken znany z takich horrorów jak Impostor, Syrena, Aż do śmierci, Las samobójców i Resident Evil: Ostatni rozdział.

Reżyseria i scenariusz autorstwa Brendana Muldowneya twórcy pełnych mistycyzmu i magii filmów jak: Pilgrimage, Zakochany w śmierci, Zły (2004), Dziesięć stopni.

Galeria

DWELLING / napisy

DWELLING
Zwiastun
 • Od lat: 15, Czas trwania: 88 min.
 • Produkcja: USA [2015]

Reżyseria

Kyle Mecca

Scenariusz

Kyle Mecca

Obsada

Erin Marie Hogan, Mu-Shaka Benson, Devanny Pinn

Opis filmu

Ellie będąca główną bohaterką decyduje się na powrót do rodzinnego domu, w którym przed laty w wyniku tajemniczego pożaru zginęła jej matka, a siostra postradała zmysły, trafiając tym samym do szpitala psychiatrycznego.

Dom będący świadkiem okultystycznych rytuałów, staje się rodzajem łącznika pomiędzy światami – tym obecnym rzeczywistym „tu i teraz”, oraz tym „po” czyli miejscem, do którego trafiamy po śmierci. A co jeśli istnieje coś pomiędzy nimi, rodzaj niezdefiniowanej czasoprzestrzeni… Tylko kto ją zamieszkuje? Kim jest przedziwna, niematerialna postać mrocznego zabójcy, którego Ellie widziała jako dziecko? Wszystkie te pytania, dziwne sny i mgliste wspomnienia składają się na chwilami deliryczny, bardzo mroczny obraz teraźniejszości będący we władaniu przeszłości, która nie daje o sobie zapomnieć.

THE CANAL / napisy

THE CANAL
Zwiastun
 • Od lat: 15, Czas trwania: 92 min.
 • Produkcja: Irlandia [2014]

Reżyseria

Ivan Kavanagh

Scenariusz

Ivan Kavanagh

Obsada

Rupert Evans, Antonia Campbell-Hughes, Steve Oram, Hanna Hoekstra

Opis filmu

David, ustatkowany archiwista wiódł spokojne życie. Wszystko diametralnie zmienia się, gdy spada na niego podejrzenie, że ukochana żona Alice ma romans z jednym ze swoich klientów. Poukładany świat staje się nieznany, a to co uważał za białe jest teraz czarne. Pewnego dnia koleżanka z pracy daje Dawidowi taśmę do zarchiwizowania. Zaciekawiony David zaczyna ją przeglądać. Odkrywa, że dom, w którym mieszka to miejsce brutalnego morderstwa popełnionego w 1902 roku. Do nadwyrężonego umysłu Dawida wkrada się małymi krokami rodzaj obsesji. Już nie tylko prawdziwy romans żony zaszczuwa jego myśli, ale i coraz mocniejsza chęć odkrycia prawdy o tym co w domu wydarzyło się przed laty. Myśl z początku niewinna staje się coraz bardziej fanatyczna i absorbująca. Romans wychodzi na jaw, kilka dni po tym żona znika bez wieści. Jedynym i głównym podejrzanym staje się David, którego myśli coraz mocniej zjada przekonanie o tym, że za wszelkim złem jakie dzieje się w domu kryje się demon, siła nadprzyrodzona. Nic nie jest takie jak uprzednio. W majakach makabrycznych wizji i obrazów trudno odróżnić prawdę od fałszu. To Demon, obłęd, czy coś jeszcze bardziej mrocznego?

Galeria

Cennik do góry

Ceny biletów za cały maraton: Cena
 • +7 dni do seansu 29 zł
 • 1-7 dni do seansu 33 zł
 • W dniu seansu 37 zł

Partnerzy do góry