Wydarzenia

Szczegóły

„Oppenheimer” – obejrzyj jeszcze dziś!

„Oppenheimer” – obejrzyj jeszcze dziś!

Christopher Nolan przedstawia historię amerykańskiego naukowca J. Roberta Oppenheimera i jego roli w stworzeniu bomby atomowej.

KUP BILET – WCZEŚNIEJ KUPUJESZ, WIĘCEJ ZYSKUJESZ

Żory – Helios
OPPENHEIMER
OPPENHEIMER / napisy

Od lat: 15, Czas trwania: 180 min.
Produkcja: USA/Wlk. Brytania [2023]

Zwiastun

Treść

Oppenheimer w czasie II Wojny Światowej był dyrektorem programu rozwoju broni jądrowej "Manhattan". Poza działalnością związaną z bronią atomową Oppenheimer miał ogromne osiągnięcia w innych dziedzinach fizyki między innymi w badaniach czarnych dziur oraz promieniowania kosmicznego. Resztę życia po opracowaniu bomby atomowej poświęcił na działalność na rzecz ograniczania rozprzestrzeniania się broni jądrowej.

Był oskarżany przez amerykański rząd i służby o powiązania z ruchem komunistycznym oraz działalność szpiegowską. W latach 50. został pozbawiony dostępu do tajnych dokumentów. Dopiero prezydent Kennedy dokonał jego politycznej rehabilitacji. Oppenheimer jest dziś uznawany za jeden z symboli pacyfizmu i sprzeciwu wobec rozprzestrzeniania broni atomowej.

Zapraszamy na seanse w naszym kinie! Kup bilet już dziś, wybierz najlepsze miejsce w sali i zaoszczędź najwięcej. PAMIĘTAJ: wcześniej kupujesz, więcej zyskujesz.