Helios na scenie

Projekt Helios na Scenie kierowany jest do miłośników wydarzeń kulturalnych, do których dostęp często jest trudny oraz kosztowny. To wyjątkowa okazja, aby uczestniczyć w światowych koncertach, spektakularnych sztukach i to na wielkim ekranie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom chcemy przybliżyć przystępność wydarzeń, które dotąd nie były realizowane na tak szeroką skalę. Sprowadzimy na kinowe sale: koncerty, imprezy LIVE, spektakle teatralne i nie tylko!

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą w ramach projektu Sztuka z Klasą! To wspaniała okazja do poznania wybitnych artystów, spaceru po wystawach największych galerii sztuki na wielkim, kinowym ekranie! Propozycja dla szkół! - Zobacz pełną ofertę >>

Wkrótce w Helios na Scenie:

 • 20-22 maja - Wybierz się na seans JUJUTSU KAISEN: 0, pełnometrażowy film anime, w którym zaadaptowano tzw. tom zerowy mangi dark fantasy Jujutsu Kaisen autorstwa Gege Akutaniego. Jego bohaterami są znani już z anime Maki, Panda i Toge oraz Yuta Okkotsu.
  Cennik obowiązujący w Twoim kinie:
  - 3 i więcej dni przed: 14,90 zł
  - 2 dni przed: 18,90 zł
  - 1 dzień przed: 22,90 zł
  - w dniu seansu: 27,90 zł
 • 25 maja - „MIĘDZY GWIAZDY” to koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra. W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara – Johna Williamsa.
 • 8 czerwca„HALKA” Stanisława Moniuszki to jeden z najważniejszych polskich oper. Historia o miłości, podziałach społecznych i patriotyzmie już 8 czerwca w Helios na Scenie. Do zobaczenia!
 • 6 lipca - Zapraszamy na kolejne spotkanie z jednym z najwybitniejszych tenorów na świecie – Piotrem Beczałą. Operetka „KRAINA UŚMIECHU”, już w lipcu w Helios na Scenie!

Na naszych ekranach prezentujemy wybitne spektakle najlepszych teatrów, a także porywające koncerty!

Repertuar do góry

JUJUTSU KAISEN: 0 / napisy

JUJUTSU KAISEN: 0
Zwiastun

KUP BILET

Pabianice – Helios

 • Seans z Cyklu Helios na Scenie
 • Od lat: 13, Czas trwania: 105 min.
 • Produkcja: Japonia [2021]

Reżyseria

Seong-Hu Park

Scenariusz

-

Obsada

Opis filmu

Jako dziecko Rika Orimoto ginie w wypadku drogowym na oczach bliskiego przyjaciela Yuty Okkotsu. „To obietnica. Gdy dorośniemy, pobierzemy się”. Rika staje się zjawą, a Okkotsu, cierpiąc z powodu jej klątwy, pragnie własnej śmierci. Największy czarownik jujutsu, Satoru Gojo, wita go jednak w Liceum Jujutsu. Okkotsu poznaje kolegów z klasy: Maki Zen’in, Togego Inumakiego oraz Pandę, i w końcu odnajduje w sobie determinację: „Chcę móc powiedzieć, że to, że żyję, jest okej”. „Uczęszczając do Liceum Jujutsu, zdejmę klątwę Riki”. W międzyczasie nikczemny użytkownik klątw, Suguru Geto, którego wyrzucono ze szkoły za dokonanie masakry na zwykłych ludziach, ukazuje się przed Okkotsu i resztą. „24 grudnia zorganizujemy Nocną Paradę Stu Demonów”. Geto nawołuje do stworzenia raju wyłącznie dla czarowników jujutsu i rzuca tysiąc klątw na Shinjuku i Kioto, by w ten sposób zlikwidować wszystkich nie-czarowników. Czy Okkotsu uda się ostatecznie powstrzymać Geta? A co ze zdjęciem klątwy Riki…?

Galeria

MIĘDZY GWIAZDY. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa

MIĘDZY GWIAZDY. Anne-Sophie Mutter gra Johna Williamsa

KUP BILET

Pabianice – Helios

 • Seans z Cyklu Helios na Scenie
 • Czas trwania: 93 min.
 • Produkcja: Niemcy [2019]

Reżyseria

-

Scenariusz

-

Obsada

Anne-Sophie Mutter

Opis filmu

Jedna z najsłynniejszych klasycznych skrzypaczek świata gra muzykę z „Harry’ego Pottera”, „Gwiezdnych Wojen”, „E.T.”, „Drakuli”, „Czarownic z Eastwick”, „Indiany Jonesa i poszukiwaczy zaginionej Arki”, „Listy Schindlera” i innych filmowych hitów kompozytora Johna Williamsa.

„Między gwiazdy” to koncert legendarnej skrzypaczki Anne-Sophie Mutter, kilkukrotnej laureatki nagrody Grammy, z uznaną na całym świecie Royal Philharmonic Orchestra. W trakcie wieczoru usłyszymy najsłynniejsze utwory pięciokrotnego zdobywcy Oscara – Johna Williamsa. Ten amerykański kompozytor, głównie muzyki filmowej, dyrygent i pianista, stworzył muzykę do prawie stu filmów. Najczęściej współpracuje ze George’em Lucasem i Stevenem Spielbergiem.

Anne-Sophie Mutter i John Williams przyjaźnią się od wielu lat, co nadaje temu wydarzeniu szczególnego znaczenia: „Większość utworów, które wykonałam z Royal Philharmonic Orchestra w Monachium, zostało na nowo zaaranżowane specjalnie dla mnie. Jest to zupełnie nowa jakość i zostały w takiej formie zaprezentowane po raz pierwszy na tym właśnie koncercie” – mówi Anne-Sophie Mutter, która na co dzień koncertuje z legendarnymi Filharmonikami Berlińskimi i występuje na słynnym Festiwalu w Salzburgu, prezentując utwory muzyki poważnej, w tym Krzysztofa Pendereckiego.

Ten plenerowy koncert, zarejestrowany latem, w scenerii monachijskiego Königsplatz, poprowadził David Newman, amerykański dyrygent i także kompozytor muzyki filmowej („Epoka lodowcowa” i in.).

Cennik:
W dniu seansu: 32,90 zł
1-7 dni przed seansem: 29,90 zł
8 dni i więcej: 25,90 zł
Bilet grupowy: 25,90 zł

Galeria

„HALKA" Moniuszki z Piotrem Beczałą / napisy

„HALKA" Moniuszki z Piotrem Beczałą
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Helios na Scenie
 • Od lat: 13, Czas trwania: 153 min.
 • Produkcja: Austria/Polska [2019]

Reżyseria

Mariusz Treliński

Scenariusz

-

Obsada

Corinne Winters, Piotr Beczała, Natalia Kawałek, Tomasz Konieczny

Opis filmu

„Halka” Moniuszki to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich oper. Jej ładunek emocjonalny przyrównuje się do „Madame Butterfly” Pucciniego. Choć powstała wcześniej, nie zdobyła światowego rozgłosu, co trudno wytłumaczyć, bo zawiera w sobie wszystko to, co opera o tragicznej miłości powinna zawierać.

Spektakl „Halki” w Theater an der Wien powstał z inicjatywy Piotra Beczały, światowej klasy polskiego tenora i niestrudzonego popularyzatora twórczości Moniuszki. Wcielił się on tu w rolę Jontka, a jego interpretacja arii „Szumią jodły na gór szczycie” została przyjęta przez międzynarodową publiczność z nieskrywanym entuzjazmem.

Wiedeńską inscenizację wyreżyserował Mariusz Treliński, dyrektor artystyczny Teatru Wielkiego-Opery Narodowej, a zza dyrygenckiego pulpitu poprowadził Łukasz Borowicz, znany ze znakomitych interpretacji muzyki polskiej. Halkę, uwiedzioną przez panicza Janusza góralkę, zaśpiewała w tym przedstawieniu Amerykanka Corinne Winters. Januszem był Tomasz Konieczny, a jego narzeczoną Zofią – Natalia Kawałek.

Dyrygent: Łukasz Borowicz

Cennik:
W dniu seansu: 32,90 zł
1-7 dni przed seansem: 29,90 zł
8 dni i więcej: 25,90 zł
Bilet grupowy: 25,90 zł

Galeria

„KRAINA UŚMIECHU" Lehára z Piotrem Beczałą / napisy

„KRAINA UŚMIECHU" Lehára z Piotrem Beczałą
Zwiastun

Zagramy już...

 • Seans z Cyklu Helios na Scenie
 • Od lat: 13, Czas trwania: 103 min.
 • Produkcja: Szwajcaria [2017]

Reżyseria

Andreas Homoki

Scenariusz

-

Obsada

Piotr Beczała jako książę Su-Czong, Julia Kleiter jako Liza Lichtenfels, Rebeca Olvera jako Mi, siostra Su-Czonga, Spencer Lang jako hrabia Gustaw von Pottenstein, Cheyne Davidson jako Czang, wuj Su-Czonga, Martin Zysset jako Naczelny Eunuch

Opis filmu

Piotr Beczała, jeden z najlepszych obecnie tenorów na świecie, w roli księcia Su-Czonga, śpiewającego słynną arię „Twoim jest serce me” – to najsilniejszy atut zuryskiego spektaklu „Krainy Uśmiechu”.

Drugim jest wysmakowana inscenizacja. Dzieło Ferenca Lehára, autora „Wesołej wdówki”, jest bardzo nietypowe jak na reprezentanta gatunku operetkowego, bo nie ma happy endu. Historia wiedenki Lizy, która zakochała się w chińskim księciu i dla niego postanowiła rozpocząć nowe życie w Chinach, nie kończy się dobrze.

Dziewczyna nie może pogodzić się z panującymi na chińskim dworze zwyczajami, tak kompletnie odmiennymi od europejskich. Mimo wielkiej i odwzajemnionej miłości do Su-Czonga, Liza postanawia wrócić do Austrii.

Cennik:
W dniu seansu: 32,90 zł
1-7 dni przed seansem: 29,90 zł
8 dni i więcej: 25,90 zł
Bilet grupowy: 25,90 zł

Galeria

Odwiedź nasz Fanpage