Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Wydarzenia

Szczegóły

Akademia Filmowa

Akademia Filmowa

Gdzie lepiej uczyć się o filmie, jeśli nie w kinie?

Pojęcie utworu filmowego jest bardzo szerokie. Praca nad filmem wymaga sztabu ludzi i perfekcyjnej organizacji, a na ostateczny efekt ma wpływ wiele czynników. Kto za nie odpowiada? Jak połączyć elementy tej układanki w jedną całość, która wzbudza w nas wachlarz emocji? Dlaczego niektóre filmy wzruszają, a inne przerażają? Jak klasyfikować filmy, czym są filmowe gatunki i jak je od siebie rozróżnić?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy w edukacyjnym cyklu Akademia Filmowa!

Projekt skierowany jest do młodzieży z najstarszych klas szkół podstawowych (klasy 7-8), oraz szkół ponadpodstawowych*.

*Kino w Radomiu zaprasza na rozbudowany projekt Akademii Filmowej poszerzony o młodsze klasy szkoły podstawowej: (1-3), (4-6) a także program dla przedszkoli i klas zerowych. Poznaj szczegóły >>

Spotkanie Akademii Filmowej składa się z:

  • wykładu multimedialnego [15-25 min.], który wprowadza młodego widza w zagadnienia sztuki filmowej
  • filmu [szczegóły poniżej] wyświetlanego po wykładzie

Cele projektu:

  • przygotowanie młodzieży do roli świadomego odbiorcy kultury,
  • wprowadzenie młodych widzów w zagadnienia sztuki filmowej (historia filmu, proces tworzenia filmów, zawody filmowe),
  • ukazanie różnorodności tematycznej, gatunkowej i stylistycznej kina.

Istnieje możliwość organizacji seansu na wyłączność w ramach naszej akcji KLASA W KINIE.

KONTAKT:
Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kino.

Można także skontaktować się z nami przez formularz kontaktowy >>

FACEBOOK:
https://www.facebook.com/HeliosDlaSzkoly/