Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Elling

Elling

  • Komedia
  • Czas trwania: 90 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Norwegia [2001]
  • Premiera: 07.03.2003 (Polska)

Reżyseria

Petter Naess

Scenariusz

Axel Hellstenius

Obsada

Per Christian Ellefsen jako Elling, Sven Nordin jako Kjell Bjarne, Marit Pia Jacobsen jako Reidun Nordsletten, Jorgen Langhelle jako Frank Lsli, Per Christensen jako Alfons Jrrgensen, Hilde Olausson jako Gunn, Ola Otnes jako Hauger, Eli Anne Linnestad jako Johanne, Cecilie A. Mosli jako Cecile Kornes, Joachim Rafaelsen jako Haakon Willum, Per Gorvel jako Eriksen

Opis filmu

Dwóch odrobinę "nieprzystosowanych społecznie" mężczyzn - pruderyjny kawaler Elling i zwariowany kobieciarz Kjell Bjarne - po dwóch latach spędzonych w specjalistycznym zakładzie opieki, postanawia rozpocząć normalne życie we własnym mieszkaniu. Kiedy Elling postanawia zostać poetą, kupuje paczki z kiszoną kapustą i po ukryciu w nich karteczki ze swoim wierszem, zwraca je do sklepu pełen nadziei, że ktoś zainteresuje się jego twórczością.