MARATON HALLOWEEN 2022 - Zestaw 1

Nocne Maratony Filmowe Helios jak co roku stawiają przed Fanami horrorów piekielnie straszny dylemat. Do wyboru mamy dwie noce i dwa zestawy filmów, a w nich aż 8 przerażających horrorów! 28 i 31 października Maratończycy mogą wybierać spośród specjalnie wyselekcjonowanych na tę okazję horrorów.

W pierwszym zestawie pokażemy cztery filmy, których jedynym celem jest… śmiertelnie Was wystraszyć! Na początek długo wyczekiwana premiera “EGZORCYZMY SIOSTRY ANN” - przerażająca historia spotkania młodej zakonnicy, której powołaniem jest walka z demonami. Po krótkiej przerwie pierwsza przedpremiera tego wieczoru - “SMAKOSZ ODRODZENIE” - po 23 latach tytułowy “smakosz” budzi się, by znowu zaspokoić swój głód. Następnie kolejna przedpremiera - “LARWY”. Na koniec trzymający w napięciu - “NIE PATRZ W DÓŁ”.

Pewne jest, że taka dawka strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Sami musicie podjąć decyzję, na który z zestawów wystarczy Wam odwagi. A może jesteście gotowi na oba?

Start: 28.10.2022 i 31.10.2022, godz. 23:00

Zagramy:

 • EGZORCYZMY SIOSTRY ANN (PREMIERA)
 • SMAKOSZ ODRODZENIE (PRZEDPREMIERA)
 • LARWY (PRZEDPREMIERA)
 • NIE PATRZ W DÓŁ (PRZEDPREMIERA)

Partnerem maratonu jest Dead Island 2 - Edycja Pulp.

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Zapraszamy do zakupu biletów również w kasach kin.

CENNIK:

 • Przedsprzedaż + 7 dni do seansu: 30,90 zł
 • Przedsprzedaż 4-6 dni do seansu: 32,90 zł
 • Przedsprzedaż 1-3 dni do seansu: 34,90 zł
 • W dniu seansu: 38,90 zł 

 

Regulamin NMF - pobierz

Zgoda opiekuna prawnego na udział osoby poniżej 15 lat w NMF - pobierz

Repertuar do góry

EGZORCYZMY SIOSTRY ANN / napisy

EGZORCYZMY SIOSTRY ANN
Zwiastun
 • Od lat: 15, Czas trwania: 93 min.
 • Produkcja: USA [2022]

Reżyseria

Daniel Stamm

Scenariusz

Robert Zappia

Obsada

Virginia Madsen, Nicholas Ralph, Jacqueline Byers

Opis filmu

Siostra Anna jest przekonana, że jej powołaniem jest walka z demonami. Wie, że na skutek dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa zyskała pewien wyjątkowy dar. Kościelne zasady są jednak jednoznaczne – egzorcystami mogą być tylko księża. Dla kobiet spotkanie z demonem jest po stokroć bardziej niebezpieczne. Pragnienie Anny jest silniejsze niż strach i rozsądek. Jej mistrz i mentor, pozwala jej uczestniczyć w procesie szkolenia egzorcystów z pozycji obserwatorki. Podczas jednej z przerażających sesji, Anna doświadcza obecności demona o niesłychanej mocy. Jest on zbyt potężnym przeciwnikiem dla początkujących egzorcystów, ich dusze stają się dla niego łatwym łupem. Wkrótce okazuje się, że jedyną osobą zdolną stawić mu czoła jest właśnie siostra Anna. Nie jest to bowiem ich pierwsze spotkanie.

Galeria

SMAKOSZ: Odrodzenie / napisy

SMAKOSZ: Odrodzenie
Zwiastun
 • Jeepers Creepers: Reborn
 • Od lat: 15, Czas trwania: 88 min.
 • Produkcja: USA / Wielka Brytania / Finlandia [2022]

Reżyseria

Timo Vuorensola

Scenariusz

Sean-Michael Argo

Obsada

Gary Graham, Dee Wallace, Timo Vuorensola

Opis filmu

Laine za namową chłopaka udaje się na lokalny festiwal, który przyciąga setki dziwaków i miłośników filmów grozy. Wkrótce dziewczynie zaczyna udzielać się niepokojący nastrój miasteczka, a krążące legendy o Smakoszu stają się coraz bardziej przerażające. Bohaterowie nie spodziewają się jednak, że tragedia wisi w powietrzu i wkrótce przyjdzie im stanąć oko w oko z wygłodniałą bestią.

Galeria

LARWY / napisy

LARWY
Zwiastun
 • They Crawl Beneath
 • Od lat: 15, Czas trwania: 88 min.
 • Produkcja: USA [2022]

Reżyseria

Dale Fabrigar

Scenariusz

Tricia Aurand

Obsada

Michael Pare, Joseph Almani

Opis filmu

Młody policjant Danny, wraz ze swoim wujkiem Bill'em restauruje zabytkowy samochód na jego odosobnionym ranchu, kiedy nadchodzi trzęsienie ziemi. Wujek Bill umiera przygnieciony przez auto, które również unieruchamia Danny'ego. Walka o życie zaczyna się w momencie, kiedy ze szczelin otwartych w ziemi wypełza coś strasznego.

Galeria

NIE PATRZ W DÓŁ / napisy

NIE PATRZ W DÓŁ
Zwiastun
 • Fall
 • Od lat: 15, Czas trwania: 107 min.
 • Produkcja: USA [2022]

Reżyseria

Scott Mann

Scenariusz

Jonathan Frank, Scott Mann

Obsada

Grace Caroline Currey, Virginia Gardner, Mason Gooding

Opis filmu

Dwie przyjaciółki postanawiają wspiąć się na jedną z najwyższych wież telewizyjnych w Ameryce. Dla Becky ma być to forma terapii po traumie, z kolei Hunter widzi w tym szansę na pozyskanie nowych obserwujących jej internetowego kanału. Wydaje się, że tak doświadczone sportsmenki bez trudu sprostają wyzwaniu, jednak jeden niewłaściwy krok omal nie kończy się tragedią. Gdy ciężko ranne zostają uwięzione 600 metrów nad ziemią, muszą znaleźć sposób by ściągnąć pomoc i przeżyć.

Galeria

Partnerzy do góry