Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Wydarzenia

Szczegóły

„Piłsudski” - oferta dla szkół

„Piłsudski” - oferta dla szkół

Zapraszamy grupy szkolne na seanse filmu „Piłsudski”! Oprócz standardowego pokazu istnieje możliwość zamówienia specjalnej prelekcji w ramach projektu edukacyjnego Kino na Temat.

We współpracy z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej oraz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku przygotowane zostały materiały dydaktyczne do filmu „Piłsudski” obejmujące zagadnienia z historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, które można wykorzystać przy pracy z 7/8 klasami Szkoły Podstawowej oraz Szkołami Ponadpodstawowymi.

"Piłsudski"
To nie miało prawa się stać! Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg – by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na realizację niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

Zwiastun >>

Seanse dla grup można zamawiać w dogodnym terminie.

Zapraszamy!

MATERIAŁY EDUKACYJNE >>

PISMO PRZEWODNIE - FILIP BAJON >>

Kontakt:
Zainteresowanych ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszystkie dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kino lub w zakładce Szkoły.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na naszym fanpage: www.facebook.com/HeliosDlaSzkoly/.