Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Wydarzenia

Szczegóły

Oskarowe poniedziałki

Oskarowe poniedziałki

W marcu i kwietniu w każdy poniedziałek w ramach Kina Konesera zapraszamy na filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach i docenione przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

REZERWUJ / KUP BILET

Katowice – Helios
Green Book
Green Book / napisy

Od lat: 15, Czas trwania: 130 min.
Produkcja: USA [2018]

Zwiastun

Treść

Filmy nominowane i nagrodzone Oscarami:

  • 25 marca - Faworyta - Oscar w kategorii najlepsza aktorka - Olivia Colman.
  • 01 kwietnia - Free Solo: ekstremalna wspinaczka - Oscar w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.
  • 08 kwietnia - Vice (w wybranych kinach) - Oscar w kategorii najlepsza charakteryzacja.
  • 15 kwietnia - Złodziejaszki - Nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.
  • 22 kwietnia - Green Book - 3 Oscary m.in. w kategorii najlepszy film.
  • 29 kwietnia - Kafarnaum - Nominacja do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

 

"Faworyta"
reż. Yorgos Lanthimos
wyst. Emma Stone, Rachel Weisz, Olivia Colman
prod. Irlandia, Wlk. Brytania, USA 2019, 119 min.

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna, a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah. Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail, która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny.

"Free Solo: ekstremalna wspinaczka"
reż. Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
wyst. Alex Honnold
prod. USA 2018, 100 min.

Alex Honnold jako pierwszy człowiek na świecie podejmuje próbę samotnej wspinaczki, bez żadnych zabezpieczeń na ścianę El Capitan w Parku Narodowym Yosemite.

"Vice"
reż. Adam McKay
wyst. Christian Bale, Amy Adams
prod. USA 2018, 132 min.

Historia człowieka, który konsekwentnie przeszedł drogę od poruszającego się zręcznie po waszyngtońskich korytarzach biurokraty do realnej władzy. Wiceprezydent USA za prezydentury George’a W. Busha był jednym z najpotężniejszych ludzi tamtego czasu i zmieniał swój kraj i świat tak skutecznie, że efekty jego działalności obserwujemy do dzisiaj.

"Złodziejaszki"
reż. Hirokazu Koreeda
wyst. Lily Franky, Sakura Andô
prod. Japonia 2018, 121 min.

Dwie siostry, mąż jednej z nich, ich kilkuletni syn i sędziwa nestorka rodu żyją pod jednym dachem, utrzymując się z emerytury babci, dorywczych zajęć i drobnych kradzieży. Spoiwem, które wszystkich łączy, są mroczne tajemnice, a gdy w ich domu pewnego dnia pojawi się zaniedbywana dziewczynka z sąsiedztwa, ta osobliwa wspólnota jeszcze bardziej się umocni. Nieoczekiwane wydarzenie skłoni też do zadania fundamentalnego pytania: czy większą wartość mają więzy krwi, czy też związki budowane z własnej woli.

"Green Book"
reż. Peter Farrelly
wyst. Viggo Mortensen, Mahershala Ali
prod. USA 2018, 130 min.

Wybitny muzyk jazzowy zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.

"Kafarnaum"
reż. Nadine Labaki
wyst. Zain Al Rafeea, Yordanos Shiferaw
prod. USA, Liban, 120 min.

W zaniedbanej części Bejrutu wraz z rodzicami i kilkorgiem rodzeństwa mieszka 12-letni Zain. Chłopak pracuje fizycznie w sklepie mężczyzny, który planuje poślubić jego młodszą siostrę. Każdego dnia odprowadza smutnym wzrokiem vana wiozącego jego rówieśników do szkoły oraz kłóci się z dorosłymi. Te awantury w końcu znajdą finał na sądowej sali. Zain pozywa rodziców za to, że się urodził.