Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Nieproszeni goście

The Uninvited

  • Horror
  • Czas trwania: 87 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: USA [2009]
  • Premiera: 17.04.2009 (Polska)

Reżyseria

Charles Guard, Thomas Guard

Scenariusz

Doug Miro, Carl Bernard

Obsada

Emily Browning, Arielle Kebbel, Elizabeth Banks, David Strathairn, Maya Massar

Opis filmu

Po tragicznej śmierci matki Anna przeżywa załamanie nerwowe. Z pomocą psychiatry powoli dochodzi do siebie, a ostatecznym sprawdzianem jej rekonwalescencji ma być powrót do domu, w którym owe traumatyczne wydarzenia miały miejsce. Tutaj z kolei czeka ją nowe zaskoczenie, a właściwie kompletny szok – ojciec, Steven, zaangażował się w emocjonalną relację z Rachel, która przed śmiercią matki była jej opiekunką. Anna czuje się zdradzona i przerażona, pocieszenia szuka u starszej siostry Alex. Jednak Alex nie przeżywa wszystkiego w takim stopniu jak Anna i wydaje się postrzegać siostrę jako nadwrażliwą. Anna czuje się kompletnie zagubiona w nowej sytuacji – od czasu kiedy ojciec związał się z Rachel, nie wie właściwie gdzie jest jej miejsce w rodzinie. Co gorsze, Rachel czuje się już właściwie nową panią domu i za punkt honoru przyjęła sobie usunięcie wszelkich śladów obecności jego poprzedniej gospodyni – matki Anny i Alex.
Czując brak zainteresowania ze strony ojca, którego priorytetem jest kariera, Anna i Alex zawiązują wspólny front przeciwko jego nowej narzeczonej. Matka przecież umarła tak niedawno, a ojciec już szuka pocieszenia w ramionach innej kobiety.