Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Carrie

  • Horror
  • Czas trwania: 100 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: USA [2013]
  • Premiera: 18.10.2013 (Polska)

Reżyseria

Kimberly Peirce

Scenariusz

Roberto Aguirre-Sacasa

Obsada

Chloë Grace Moretz, Julianne Moore, Alex Russell, Ansel Elgort, Gabriella Wilde, Judy Greer, Portia Doubleday, Cynthia Preston

Opis filmu

Czterokrotnie nominowana do Oscara Julianne Moore oraz Chloë Grace Moretz w ekranizacji bestsellerowego horroru Stephena Kinga.

Głęboko wierząca i konserwatywna Margaret White (Moore) wraz z córką Carrie (Moretz) mieszka na cichym przedmieściu małego miasteczka w stanie Maine. Carrie jest miłą dziewczyną, którą nadopiekuńcza matka izoluje przed światem. Nie przysparza jej to popularności w szkole, gdzie czuje się bardzo samotna. Jest w niej jednak coś wyjątkowego. Prześladujący ją rówieśnicy odkryją sekret Carrie w dniu balu maturalnego, kiedy dziewczyna ujawni swoje telekinetyczne moce i wykorzysta je, aby wyrównać rachunki...

„Carrie” była pierwszą opublikowaną powieścią autora późniejszych wielkich bestsellerów, zwłaszcza horrorów, Stephena Kinga (ur. 1947), jednego z najbardziej dziś poczytnych pisarzy na świecie, po którego powieści i opowiadania bardzo chętnie sięgają filmowcy („Lśnienie” Stanleya Kubricka, „Misery”, „Bastion”, „Zielona mila”). Jego utwory rozeszły się – według szacunków – w przeszło 350 milionach egzemplarzy na całym świecie. „Carrie” ukazała się drukiem 5 kwietnia 1974 roku. Pierwszy nakład – 30 tysięcy – został bardzo szybko rozsprzedany. Była to opowieść o uczennicy szkoły średniej, udręczonej wpływem, jaki na jej życie ma nadopiekuńcza, pogrążona w religijnej obsesji matka. Okrutnie prześladowana przez rówieśników dziewczyna odkrywa w sobie zdolności do telekinezy, co prowadzi do krwawego finału.