Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Vincent will Meer

  • Dramat
  • Czas trwania: 96 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Niemcy [2010]
  • Premiera: 22.04.2010 (Polska)

Reżyseria

Ralf Huettner

Scenariusz

Florian David Fitz

Obsada

Florian David Fitz, Johannes Allmayer, Karoline Herfurth

Opis filmu

Cierpiący na zespół tourette’a Vincent po śmierci matki zostaje oddany przez swojego ojca do specjalistycznej kliniki.

Tam spotyka chorą na anoreksję Marie oraz cierpiącego na nerwicę natręctw Aleksandra, z którym dzieli pokój. Vincent pragnie spełnić ostatnie życzenie swojej matki, aby jeszcze raz zobaczyć morze. Wspólnie z Marią i Aleksandrem kradną samochód ich lekarki, dr Rose i wyruszają do Włoch. W pościg za nimi udaje się ojciec Vincenta wraz z dr Rose.

Film pokazywany był w 2010 roku w niemieckich kinach i odniósł wielki sukces. Obejrzało go około miliona widzów i tym samym zajął w ubiegłym roku wśród niemieckich produkcji drugie miejsce pod względem oglądalności.