Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Balladyna

  • Thriller
  • Dramat
  • Czas trwania: 90 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: USA, Polska [2009]
  • Premiera: 04.09.2009 (Polska)

Reżyseria

Dariusz Zawiślak

Scenariusz

Dariusz Zawiślak

Obsada

Sonia Bohosiewicz jako Balladyna / Alina, Mirosław Baka jako Kirk, Rafał Cieszyński jako Chris, Sławomir Orzechowski jako Detektyw Ribb, Stefan Friedmann jako Pan Lotter, Faye Dunaway jako Psychoanalityk dr Ash

Opis filmu

Gwiazda nowojorskiego komisariatu detektyw Ribb prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny. Podążając za śladami natrafia na kolejne ofiary, powiększa się też lista podejrzanych, sięgając prominentnych polityków. Pytanie "kto tego dokonał?" zmienia się na "któż tego nie zrobił?". Miłość, romans, zdrada i śmierć mieszają się w dusznych oparach Manhattanu.

Współczesna wersja dramatu Juliusza Słowackiego "Balladyna" zrealizowana aby upamiętnić 200. rocznicę urodzin autora.