Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Bank Lady / napisy

Banklady

  • Akcja
  • Biograficzny
  • Kryminał
  • Czas trwania: 118 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Niemcy [2013]
  • Premiera: 01.08.2014 (Polska)

Reżyseria

Christian Alvart

Scenariusz

Christoph Silber, Kai Hafemeister

Obsada

Nadeshda Brennicke, Charly Hubner, Ken Duken, Andreas Schmidt, Heinz Hoenig, Henny Reents, Niels-Bruno Schmidt, Jürgen Schornagel

Opis filmu

Bohaterką filmu jest 30-letnia Gisela Werler, pracownica małej wytwórni tapet. Dziewczyna mieszka z rodzicami i jak wiele kobiet w Niemczech Zachodnich lat 60. XX wieku, wiedzie nudne życie reprezentantki klasy średniej. Gisela pragnie wyrwać się z monotonii codzienności i snuje plany wyjazdu na ekskluzywny urlop na Capri. Gdy poznaje czarującego Hermanna, taksówkarza napadającego na banki, pojawia się szansa na spełnienie jej podróżniczych marzeń. Tak zaczyna się historia osławionego duetu - szalonej i nieprzewidywalnej pary, Bonnie i Clyde'a z przedmieść Hamburga.