Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Ostrożnie, pożądanie

Se jie

  • Dramat
  • Czas trwania: 157 min.
  • Od lat: 18
  • Produkcja: Chiny, USA [2007]
  • Premiera: 18.01.2008 (Polska)

Reżyseria

Ang Lee

Scenariusz

James Schamus, Hui-Ling Wang

Obsada

Wei Tang jako Wong Chia Chi, Tony Leung Chiu Wai jako Pan Yi, Joan Chen jako Pani Yi, Wang Lee-Hom jako Kuang Yu Min, Chung Tou jako Wu, Chu Chih-ying jako Lai Shu Jin, Kao Ying-hsien jako Huang Lei, Ko Yue-Lin jako Liang Jun Sheng, Johnson Yuen jako Auya

Opis filmu

Zdobywca Złotego Lwa na MFF w Wenecji 2007. Chiny, przełom lat 30. i 40., początek II wojny światowej – grupa studentów planuje zabójstwo kolaborującego z Japończykami szefa chińskiego wywiadu, pana Jee (w tej roli znakomity aktor Tony Leung, znany polskiej publiczności z filmów Wong Kar Waia "Spragnieni miłości" czy "2046"). Jedna ze studentek, dziewczyna o imieniu Wang (Tang Wei) ma za zadanie uwieść kolaboranta i wydobyć z niego jak najwięcej informacji przed planowaną egzekucją. Nieoczekiwanie para głównych bohaterów zakochuje się w sobie. Reżyser pokazuje, że namiętność sprawia, iż zdrada czy lojalność wobec ojczyzny i przyjaciół przestają być jednoznaczne.