Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Turysta

The Tourist

  • Thriller
  • Dramat
  • Czas trwania: 103 min.
  • Produkcja: USA, Francja, Włochy [2010]
  • Premiera: 14.01.2011 (Polska)

Reżyseria

Florian Henckel von Donnersmarck

Scenariusz

Julian Fellowes, Christopher McQuarrie, Jerome Salle, Florian Henckel von Donnersmarck

Obsada

Johnny Depp jako Frank Taylor, Angelina Jolie jako Cara Mason, Paul Bettany, Timothy Dalton, Rufus Sewell, Ralf Moeller, Raoul Bova, Steven Berkoff, Christian Sica, Igor Jijikine, Julien Baumgartner, Bruno Wolkowitch

Opis filmu

W filmie Turysta, Johnny Depp wciela się w postać Amerykanina, który nawiązując niewinny flirt z nieznajomą zostaje wplątany w sieć intryg. Podczas wycieczki po Europie mającej na celu wyleczenia złamanego serca, Frank (Depp) zawiera niespodziewaną znajomość z niezwykłą kobietą, Elise (Angelina Jolie), która nie przypadkowo pojawia się na jego drodze. Ich romans gwałtownie rozwija się pod dachami Paryża i Wenecji, a oni bezwiednie zostają zmuszeni do wzięcia udziału w śmiertelnej zabawie w kotka i myszkę.