Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Elizabeth: Złoty Wiek

The Golden Age

  • Dramat
  • Czas trwania: 114 min.
  • Od lat: 12
  • Produkcja: Wielka Brytania [2007]
  • Premiera: 11.01.2008 (Polska)

Reżyseria

Shekhar Kapur

Scenariusz

Michael Hirst , William Nicholson

Obsada

Cate Blanchett - Królowa Elżbieta I, Samantha Morton - Maria Królowa Szkocji, Clive Owen - Sir Walter Raleigh, Geoffrey Rush - Sir Francis Walsingham, Abbie Cornish - Elizabeth Throckmorton

Opis filmu

Film opowiada historię osadzoną w realiach epoki elżbietańskiej... historię kobiety, która dla sprawy kraju gotowa była poświęcić własną miłość, kobiety prowadzącej krucjatę przeciwko wrogom Anglii, która z czasem zdobyła sobie miano ukochanej ikony zachodniego świata.