Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Pachnidło: Historia mordercy

Perfume: The Story of a Murderer

  • Dramat
  • Czas trwania: 147 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Francja, Hiszpania, Niemcy [2006]
  • Premiera: 12.01.2007 (Polska)

Reżyseria

Tom Tykwer

Scenariusz

Andrew Birkin, Caroline Thompson

Obsada

Ben Whishaw jako Jean-Baptiste Grenouille, Dustin Hoffman jako Giuseppe Baldini, Alan Rickman jako Antoine Richis, Rachel Hurd-Wood jako Laura, Alvaro Roque jako Grenouille w wieku 5 lat, Michael Smiley jako Grenouille w wieku 12 lat, Karoline Herfurth jako dziewczyna ze śliwkami, Birgit Minichmayr jako matka Grenouille'a, David Calder jako biskup Grasse, Simon Chandler jako burmistrz Grasse, Sian Thomas jako pani Gaillard, Corinna Harfouch jako pani Arnulfi, Paul Berrondo jako Dominique Drut, Timothy Davies jako Chenier, Sam Douglas jako Grimal, John Hurt jako narrator

Opis filmu

Pachnidło, adaptacja bestsellerowej powieści Patricka Süskinda, to jedna z najdroższych produkcji w historii kina europejskiego. Film, który z powodzeniem łączy wątki mrocznego thrillera i misterną rekonstrukcję XVIII-wiecznych realiów, przebojem zdobywa ekrany w całej Europie. Najnowsze dzieło Toma Tykwera, twórcy Biegnij Lola biegnij i Nieba, to opowieść o nieuchwytnym mordercy obdarzonym genialnym węchem. Ta wystawna superprodukcja zawiera jedną z najodważniejszych scen w historii kina - zbiorową orgię tłumów odurzonych tytułowym pachnidłem - zapachem, stworzonym przez głównego bohatera.