Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Wydarzenia

Szczegóły

Nasza "Akademia Bezpieczeństwa" już czeka

Nasza "Akademia Bezpieczeństwa" już czeka

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli szkół podstawowych na kolejne spotkania z cyklu „Akademia Bezpieczeństwa” w Kinach Helios w Białymstoku.

Seanse skierowane są głównie do dzieci klas I-III i realizujemy je we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku.

Scenariusz spotkań zakłada, że przed wybranym filmem/bajką uczniowie mają około 15-20 minutowe spotkanie z przedstawicielem policji.

Bilet na seans kosztuje 14 zł o ucznia. Opiekun grupy na seans wchodzi nieodpłatnie.

NAJBLIŻSZE SEANSE Z "AKADEMIĄ BEZPIECZEŃSTWA":

 • "Bezpieczeństwo w internecie" - kto jest po drugiej stronie? Osoby obce - jak reagować? Dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z internetu (jakich danych w sieci nie udostępniać). Oraz jak zachować się w przypadku nagabywania przez osoby obce zarówno w „realu” np. w czasie drogi do szkoły jaki i świecie wirtualnym.
  Termin spotkania: 20 października godz. 9:30 Kino Helios Galeria Alfa. Bajka "Trolle 2".
 • "Numery alarmowe" – jak prawidłowo wezwać pomoc. Dzieci przypomną sobie jakie mamy numery alarmowe do odpowiednich służb mundurowych. Dowiedzą się również jak prawidłowo zawiadomić policję lub straż pożarną gdy będą świadkami niebezpiecznego zdarzenia np. bójki czy kradzieży.
  Termin spotkania: 24 listopada godz. 9:30 Kino Helios Atrium Biała. Bajka "Co w duszy gra".
 • „Czy znasz te znaki drogowe?” – porozmawiamy z dziećmi o podstawowych znakach drogowych m.in.: przejście dla pieszych, ścieżka rowerowa, stop. Sprawdzimy czy dzieci wiedzą jak zachować się przy sygnalizacji świetlnej.
  Termin spotkania 8 grudnia godz. 9:30 Kino Helios Galeria Jurowiecka. Bajka z bieżącego repertuaru.

Rezerwacje grupowe:

 • Kino Helios Galeria Alfa ul. Świętojańska 15, tel. 722 382 318, 722 382 335,
 • Kino Helios Galeria Atrium Biała ul. Miłosza 1 tel. 722 382 313, 722 382 335,
 • Kino Helios Galeria Jurowiecka ul. Jurowiecka 1 tel. 690 207 956, 722 382 335

W przypadku dużych grup ok. 100 osobowych jest możliwość dostosowania dnia i godziny takiego spotkania do potrzeb szkoły. Rezerwacje prosimy zgłaszać z dwutygodniowym wyprzedzeniem.