Kino Konesera

Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem.

Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne!

Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych.

Serdecznie zapraszamy:

Kino konesera to cykliczne pokazy filmowe, filmy wybitnych reżyserów, produkcje nagradzane na międzynarodowych festiwalach, kino niezależne.

Repertuar do góry

LIMBO / napisy

LIMBO
Zwiastun

KUP BILET

Gdynia – Helios

 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 15, Czas trwania: 108 min.
 • Produkcja: Australia [2023]

Reżyseria

Ivan Sen

Scenariusz

Ivan Sen

Obsada

Simon Baker, Rob Collins, Natasha Wanganeen

Opis filmu

Travis Hurley to wypalony zawodowo detektyw, zmagający się z własnymi demonami. Mężczyzna przybywa do odległego górniczego miasteczka w południowej Australii, by raz jeszcze przyjrzeć się nierozwikłanej sprawie, która wstrząsnęła mieszkańcami tego osobliwego miejsca przed dwudziestoma laty. Doszło wtedy do tajemniczego morderstwa aborygeńskiej dziewczynki Charlotte Hayes. Sprawcy nie złapano, a pobieżnie prowadzone śledztwo szybko zakończono. Travis nie daje jednak za wygraną, choć dla miejscowych udzielanie jakichkolwiek informacji białemu policjantowi nie jest tak oczywiste. Bohater dociera do rozbitej rodziny ofiary, żyjących świadków oraz samotnego brata - głównego podejrzanego, zyskując nowe spojrzenie na wydarzenia sprzed lat. Prawda powoli zaczyna wychodzić na jaw.

Galeria

PORWANY / napisy

PORWANY
Zwiastun
 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 12, Czas trwania: 125 min.
 • Produkcja: Włochy/Francja/Niemcy [2023]

Reżyseria

Marco Bellocchio

Scenariusz

Marco Bellocchio, Susanna Nicchiarelli

Obsada

Barbara Ronchi, Paolo Pierobon, Filippo Timi

Opis filmu

W 1858 roku w żydowskiej dzielnicy Bolonii żołnierze papieża Piusa IX wdzierają się do domu rodziny Mortara. Z rozkazu kardynała mają zabrać 7-letniego Edgardo. Chłopiec został potajemnie ochrzczony przez jego opiekunkę, gdy był mały, przez co zgodnie z papieskim prawem musi zostać wychowany w wierze katolickiej. Rodzice Edgardo nie zgadzają się z takim postępowaniem i robią wszystko, by odzyskać syna. Mortarowie są popierani przez opinię publiczną i międzynarodową społeczność żydowską, jednak Kościół katolicki i papież Pius IX nie zgadzają się na zmianę doktryny i zwrot dziecka. Staje się to przyczynkiem do bitwy politycznej, w której stawką jest demokracja i zjednoczenie Włoch.

Galeria

SAINT OMER / napisy

SAINT OMER
Zwiastun
 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 15, Czas trwania: 122 min.
 • Produkcja: Francja [2022]

Reżyseria

Alice Diop

Scenariusz

Alice Diop, Marie N'Diaye

Obsada

Kayije Kagame, Guslagie Malanda, Valérie Dréville

Opis filmu

W jednym z francuskich sądów rusza proces młodej imigrantki oskarżonej o przyczynienie się do śmierci 15-miesięcznej córeczki. W swoim fabularnym debiucie uznana dokumentalistka, Alice Diop, zręcznie unika gatunkowych klisz. Podjęta przez reżyserkę gra z oczekiwaniami widza idzie także znacznie dalej. Zamiast uspokoić nasze sumienia i doprowadzić do prostego napiętnowania morderczyni, twórczyni Saint Omer – nie usprawiedliwiając bohaterki – stara się przedstawić szersze tło jej strasznego czynu. Dzięki temu film Diop wykracza poza, inspirowane faktami, studium jednostkowego przypadku. Saint Omer daje się odczytać jako nowa wersja mitu o Medei, historia alienacji jednostek zawieszonych między dwiema kulturami, a także świadectwo dramatycznych następstw, jakie niosą za sobą toksyczne relacje z bliskimi. Złożoność i głębia filmu Diop nie uszły uwadze jury zeszłorocznego festiwalu w Wenecji, które przyznało mu swą Wielką Nagrodę.

Galeria

STRZĘPY

STRZĘPY
Zwiastun
 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 15, Czas trwania: 100 min.
 • Produkcja: Polska [2022]

Reżyseria

Beata Dzianowicz

Scenariusz

Beata Dzianowicz

Obsada

Michał Żurawski, Grzegorz Przybył, Agnieszka Radzikowska

Opis filmu

Paterokowie to kochająca się, wielopokoleniowa rodzina. Ich życie jest spokojne i niepozbawione elementów humoru. W tej harmonijnej rzeczywistości nagle pojawia się pęknięcie: dziadek Gerard zaczyna zachowywać się dziwnie, łamie konwenanse i normy społeczne. Okazuje się, że są to pierwsze symptomy alzheimera. Jak bohaterowie filmu sobie z tą diagnozą? Nasilająca się choroba Gerarda sprawia, że relacje w rodzinie wystawione są na wielką próbę, a na światło dzienne wychodzą skrywane napięcia, sekrety i pretensje.

Galeria

FANTASTYCZNY MATT PAREY

FANTASTYCZNY MATT PAREY
Zwiastun
 • Seans z Cyklu Kino Konesera
 • Od lat: 12, Czas trwania: 106 min.
 • Produkcja: Polska [2023]

Reżyseria

Bartosz Paduch

Scenariusz

Bartosz Paduch, Sebastian Wojtkowski

Obsada

Opis filmu

Film jest próbą uchwycenia fenomenu Macieja Parowskiego, redaktora stojącego za sukcesami kilku pokoleń pisarzy polskiej fantastyki. Jego biografię obserwujemy na tle burzliwe zmieniającej się historii: od zmagań z PRL, przez przeprowadzenie największego pisma literackiego, okres transformacji, po narodziny internetu i zmierzch słowa drukowanego. O Macieju opowiedzą nam jego współpracownicy, bliscy oraz eksperci science fiction. Ich wspomnienia w zabawny i poetycki sposób komentuje poprzez animowane sekwencje komiksowe alter ego Parowskiego. Matt Parey to cichy bohater drugiego planu w stylu Alfreda z Batmana, bez którego główni bohaterowie nie mogliby działać efektywnie.

Galeria

Cennik Kina Konesera do góry

 • 4 dni i wcześniej 19,90 zł
 • 3 dni przed 22,90 zł
 • 2 dni przed 25,90 zł
 • 1 dzień przed 27,90 zł
 • w dniu seansu 29,90 zł

Odwiedź nasz Fanpage