Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Wydarzenia

Szczegóły

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w naszym kinie!

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w naszym kinie!

Wszystko, co najważniejsze w rodzimej kinematografii, zobaczycie w naszym kinie podczas seansów prezentowanych w ramach Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

W ciągu kilku dni na naszych ekranach zobaczycie nowe filmy, będziecie mogli śledzić rywalizację w konkursach, uczestniczyć w spotkaniach twórców i miłośników kina.

O prestiżowe Złote i Srebrne Lwy w Konkursie Głównym, który startuje już 20 września, ubiegać się będzie aż szesnaście pełnometrażowych filmów. Do Konkursu Filmów Krótkometrażowych 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych zakwalifikowały się 24 filmy wyprodukowane przez szkoły filmowe oraz niezależnych producentów, a także w ramach programu „30 minut” Studia Munka – Stowarzyszenia Filmowców Polskich. W trzeciej sekcji konkursowej rywalizują filmy mikrobudżetowe.

Najważniejszym miejscem Festiwalu niezmiennie od lat jest Teatr Muzyczny w Gdyni wraz z położonym obok Gdyńskim Centrum Filmowym. Tutaj odbywają się uroczyste pokazy filmów z Konkursu Głównego, spotkania z twórcami oraz pokazy i konferencje prasowe. Funkcję głównego Kina Festiwalowego dla szerokiej publiczności w 2021 roku przejmuje nasze gdyńskie kino działające w CH Riviera.

Festiwal w Gdyni jest najważniejszą polską imprezą filmową, posiadającą status narodowego festiwalu filmowego, która w wyrazisty w sposób przyczynia się do upowszechniania kultury filmowej, promocji polskiego dorobku filmowego i ugruntowania pozycji i odbioru rodzimej kinematografii.

Karnety na Festiwal można kupować od 25 sierpnia do 17 września wyłącznie przez internet na stronie https://system.festiwalgdynia.pl/. Od 18 września karnety będą dostępne także w kasach gdyńskiego kina Helios. Sprzedaż pojedynczych biletów ruszy on-line 13 września.