Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Tajemnica Rajskiego Wzgórza / dubbing

The Secret of Moonacre

  • Fantasy
  • Familijny
  • Czas trwania: 103 min.
  • Od lat: 7
  • Produkcja: Węgry, Wielka Brytania, Francja [2008]
  • Premiera: 20.03.2009 (Polska)

Reżyseria

Gabor Csupo

Scenariusz

Graham Alborough, Lucy Shuttleworth

Obsada

Ioan Gruffudd, Dakota Blue Richards, Tim Curry, Natascha McElhone , Juliet Stevenson

Opis filmu

Trzynastoletnia Maria Merryweather, zgodnie z wolą jej zmarłego ojca, jedzie do swojego wuja, Sir Beniamina do Księżycowego Dworu. W podroży towarzyszy jej guwernantka, Panna Heliotrop i odziedziczona w testamencie, fascynująca stara księga „Kronika Księżycowego Dworu”.
Kiedy dziewczynka dociera do nowego domu, odkrywa, że jest to opisany w księdze Księżycowy Dwór. Kolejne karty „Kroniki” pomagają jej odkryć ciemną przeszłość majątku i historię rodzinnej klątwy, sięgającą feralnego ślubu sprzed blisko pięciuset laty. Maria za wszelką cenę chce poznać wszystkie tajemnice rodu Merryweatherów i De Noirów, na którego czele stoi Czarny William i jego syn Robin. Wkrótce odkryje, że jest kolejną w rodzinie Księżycową Królewną, przed która stoi ważne zdanie. Z pomocą nowych przyjaciół, Marmaduka, Digweeda, Księżycowej Królewny, olbrzymiego psa Wrolfa i białego rumaka, Maria decyduje się stawić czoło wyzwaniu i przed najbliższą pełnią księżyca.