Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Bitwa o Irak

Battle for Haditha

  • Dramat
  • Wojenny
  • Czas trwania: 93 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Wielka Brytania [2007]
  • Premiera: 25.04.2008 (Polska)

Reżyseria

Nick Broomfield

Scenariusz

Marc Hoeferlin, Anna Telford

Obsada

Elliot Ruiz , Yasmine Hanani , Andrew McLaren , Matthew Knoll , Thomas Hennessy , Vernon Gaines , Danny Martinez , Joe Chacon , Eric Mehalacopoulos , Jase Willette , Antonio Tostado , Tony Spencer , Nick Shakoour , Oliver Bytrus , Nathan De La Cruz , Ali Adill Al-kaanan Desher, Falah Abraheem Flayeh , Duraid A. Ghaieb

Opis filmu

19 listopada 2005 roku w Hadicie, będącej matecznikiem rebeliantów sunnickich, w wyniku wybuchu bomby zginął kapral Martin Terrazas, popularny wśród kolegów żołnierz kompanii Kilo 3. batalionu 1. pułku piechoty morskiej. Rozwścieczeni marines zaczęli strzelać jak szaleni i rzucać granaty do pobliskich domów. Z nadjeżdżającej taksówki wyciągnęli pięciu mężczyzn, którzy zostali zabici na miejscu. Kiedy rozwiały się dymy, znaleziono ciała 24 irackich cywilów, w tym starszego mężczyzny na wózku inwalidzkim, kobiet oraz czteroletniego dziecka.