Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Helios na scenie

Drodzy Widzowie,
zgodnie z decyzją Rządu RP o czasowym zawieszeniu działalności m.in. kin, kina sieci Helios są nieczynne od soboty, 7 listopada. W związku z tym informujemy, że seanse „Manon Lescaut” planowane na 11 listopada oraz emisje występu zespołu Little Mix zaplanowane na 21 i 22 listopada nie odbędą się.

Informacje dotyczące planowanych wydarzeń pojawią się wkrótce na naszej strony internetowej oraz na kanałach społecznościowych. Zakupione wcześniej bilety będą obowiązywać na nowe terminy projekcji. Ewentualnych zwrotów biletów można dokonywać w kasach kin po ich ponownym otwarciu.

Okoliczności są szczególne i mamy nadzieję, że przyjmą je Państwo ze zrozumieniem.

 

Projekt Helios na Scenie kierowany jest do miłośników wydarzeń kulturalnych, do których dostęp często jest trudny oraz kosztowny. To wyjątkowa okazja, aby uczestniczyć w światowych koncertach, spektakularnych sztukach i to na wielkim ekranie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom chcemy przybliżyć przystępność wydarzeń, które dotąd nie były realizowane na tak szeroką skalę. Sprowadzimy na kinowe sale: koncerty, imprezy LIVE, spektakle teatralne i nie tylko!

Najbliższe wydarzenia realizowane w wybranych kinach w ramach Helios na Scenie:

>> Makbet
Inspirowana szekspirowskim dramatem opera Verdiego, pod batutą Antonio Pappano, z niesamowitą obsadą, w której podziwiać możemy Annę Netrebko, Željko Lučića oraz Ildebrando D’Arcangelo 2 grudnia.

>> Dziadek do orzechów
Baśniowa opowieść o przyjaźni, poświęceniu i wielkiej odwadze. Piękna muzyka, taniec i scenografia rozgrzeją serca wszystkich widzów w grudniowy przedświąteczny czas. Zapraszamy 16 grudnia.

Kup bilet wcześniej i zaoszczędź!

Na naszych ekranach prezentujemy wybitne spektakle najlepszych teatrów, a także porywające koncerty!

Repertuar do góry

MAKBET / napisy

MAKBET
Zwiastun
  • Seans z Cyklu Helios na Scenie
  • Od lat: 13, Czas trwania: 200 min.
  • Produkcja: Wielka Brytania [2018]

Reżyseria

Phyllida Lloyd

Scenariusz

-

Obsada

Anna Netrebko, Željko Lučić , Ildebrando D’Arcangelo

Opis filmu

Inspirowana szekspirowskim dramatem opera Verdiego, pod batutą Antonio Pappano, z niesamowitą obsadą, w której podziwiać możemy Annę Netrebko, Željko Lučića oraz Ildebrando D’Arcangelo.

Rycerz Makbet walczy u boku króla Szkocji, ale gdy wiedźmy przepowiadają mu, że sam zostanie królem, ślepa ambicja popycha Makbeta i jego żonę do potwornych czynów.
Zabójstwo wynosi Makbeta na tron, a intrygi i rozlew krwi naznaczają jego krótkie, przeklęte rządy. Kolejna przepowiednia wiedźm także się sprawdza – Makbet i jego żona giną, a sprawiedliwości staje się zadość.
Trwająca całe życie fascynacja Szekspirem zaczęła się u Verdiego od Makbeta, którą to tragedię uważał za „jedno z największych dokonań ludzkości”. Ze swym librecistą Francesco Marią Piave u boku, Verdi postanowił stworzyć „coś zaiste niezwykłego”. Każda nuta tej kipiącej demoniczną energią opery potwierdza, że mu się powiodło.

W spektaklu Phyllidy Lloyd dla Opery Królewskiej z 2002 przeważają trzy kolory - czarny, czerwony i złoty. Wiedźmy, które scenograf i kostiumolog Anthony Ward przedstawił jako dziwne istoty w szkarłatnych turbanach, są niczym odwieczne prawidła losu. Wedle pomysłu Lloyd, bezdzietność Makbeta jest źródłem jego smutku i potwornych czynów. Inscenizacja Opery Królewskiej opiera się na paryskiej wersji opery Verdy'ego z 1865, która zawiera pasjonującą arię La luce langue.

Zarejestrowano w 2018. Czas trwania seansu podany wraz z dwoma antraktami.

Galeria

Odwiedź nasz Fanpage