Wydarzenia

Szczegóły

Serce dębu - seanse dla grup szkolnych i konkurs!

Serce dębu - seanse dla grup szkolnych i konkurs!

Od ponad dwustu dziesięciu lat w środku lasu rośnie majestatyczny dąb, który daje schronienie jego licznym mieszkańcom. Poczujcie, jak bije „Serce dębu”.

Zapraszamy wszystkie grupy szkolne na niesamowity pokaz filmu „Serce dębu” w ramach projektu edukacyjnego Kino na Temat Junior. Seans poprzedzi wyjątkowa prelekcja multimedialna w wykonaniu Adama Zbyryta - Człowieka z puszczy.

Adam Zbyryt to naukowiec, popularyzator nauk przyrodniczych i autor książek o zwierzętach. Laureat konkursu PAP Nauka w Polsce „Popularyzator nauki 2021” w kategorii Animator. Współpracownik Radia 357.

Ten widowiskowy film ma niezwykłą, godną wszystkich filmowych nagród obsadę: wiewiórki, ryjkowce, sójki, mrówki, myszy polne… Cały ten mały, tętniący życiem, brzęczący i cudowny wszechświat zależy od owego dostojnego drzewa, czerpiąc od niego pożywienie i schronienie, od korzeni aż po gałęzie. Poznajcie wpadających z wizytą przyjaciół, zbłąkanych wędrowców, czułych kochanków, złych sąsiadów oraz bezwzględne drapieżniki. Zanurzcie się wszystkimi zmysłami w ten cudowny mikrokosmos.
„Serce dębu” to spektakularny i wciągający film, który prezentując kolejne cztery pory roku, stanowi liryczną odę do życia, w którym głos zabiera wyłącznie natura

Zwiastun >>

Oprócz wyjątkowego seansu z prelekcją zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w konkursie!

Każde 10 biletów uczniowskich to 1m2 bioróżnorodnego lasu
Szkoła, która zasadzi najwięcej m2 lasu otrzyma tablice interaktywną.


Las zostanie posadzony przy współpracy z fundacją https://www.lasnazawsze.org.pl/
Czas trwania konkursu: od 7 października do końca stycznia 2023

Zgłoszenia: konkurs.sercedebu@bestfilm.pl

Zgłoszenie powinno zawierać:

  • adres szkoły,
  • adres kina, w którym był seans,
  • liczebność grupy,
  • data i godzina seansu.

Szczegółowy regulamin w załączniku.

Rezerwacje grupowe >>