Kino na Temat

Witamy w nowym roku szkolnym 2022/2023!
Czy można połączyć wyjście do kina z wartościową lekcją? Oczywiście! Zapraszamy na projekt edukacyjny Kino na Temat!

Kino na Temat to cykl spotkań filmowych dla młodzieży z najstarszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Wierzymy, że odpowiednio poprowadzona rozmowa poparta specjalnie wyselekcjonowanym filmem może prowadzić do inspirujących wniosków. Różnorodność poruszanych tematów pozwala w przyjemny sposób poszerzać horyzonty, odkrywać lub zgłębiać pasję, ale też konfrontować się z problemami, które są trudne dla młodego człowieka w okresie dorastania.

Każde spotkanie składa się z projekcji filmu oraz debaty z udziałem zaproszonych gości: dziennikarzy, ekspertów w danej dziedzinie. Ważnym elementem kończącym spotkanie jest głosowanie młodzieży w odpowiedzi na kluczowe pytanie postawione w dyskusji.

Dodatkowe informacje

  • Do każdego filmu przygotowujemy materiały edukacyjne, które można wykorzystać w celu kontynuacji lekcji w szkole!
  • Cena biletów na spotkania w ramach Kina na Temat jest taka sama jak cena pozostałych biletów szkolnych.

Zobacz film promujący program Kino na Temat >>

Galeria do góry

PLANY do góry

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy przedstawicieli szkół w roku szkolnym 2022/2023. Poniżej znajdą Państwo informacje o planach projektów profilaktycznych na najbliższe miesiące. W ramach KINA NA TEMAT przygotowywać będziemy spotkania, na których jak co roku poruszymy ważne dla młodzieży tematy oraz wyświetlimy filmy, których fabuła nawiązywać będzie do poruszanego problemu. 

Dodatkowo zachęcamy do udziału w projekcie AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA, w ramach którego przygotowaliśmy tematy, które po konsultacjach z nauczycielami oraz naszymi ekspertami uznaliśmy za ważne i warte poruszenia w obecnym roku szkolnym. Zagadnienia poruszane będą zarówno w tematycznym połączeniu z filmem, jak i osobno.

W lutym i marcu zachęcamy uczniów klas 6-8 do zapisów na film "Comedy Queen". Istnieje możliwość poprzedzenia filmu materiałem edukacyjnym, który wyjaśnia wiele istotnych dla młodzieży zagadnień, które poruszone zostały w filmie. Zachęcamy do rezerwacji. Zagadnienia:

  • Śmiech przez łzy. Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu?
  • Zostać królową komedii! O roli indywidualizmu w poszukiwaniu własnej drogi życiowej.
  • Rodzina w obliczu żałoby, czyli jak wspólnie przetrwać życiowe trudności?
  • Żart, chichot, humor, komizm, czyli dlaczego lubimy się śmiać?

Zapraszamy!

Na dole strony, w załączniku, znajdą Państwo naszą dokładną ofertę wraz z planowanymi terminami spotkań. Zachęcamy do włączenia się w projekt i cykliczny udział w każdym spotkaniu. Przypominamy, że wizyty w ramach projektów włączają się do programu lojalnościowego Helios dla Szkoły.

Polecamy materiały dydaktyczne oraz gotowe scenariusze lekcyjne do wykorzystania na zajęciach z języka polskiego, historii, czy na godz. wychowawczej, które otrzymują opiekunowie odwiedzających nas grup szkolnych.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na naszym fanpage: www.facebook.com/HeliosDlaSzkoly/.

Partnerzy:

         

Partnerzy Lokalni:

     

Seans do góry

COMEDY QUEEN / familijny / od 10 lat / napisy

COMEDY QUEEN / familijny / od 10 lat
  • Od lat: 10, Czas trwania: 93 min.
  • Produkcja: Szwecja [2022]

Reżyseria

Sanna Lenken

Scenariusz

Linn Gottfridsson

Obsada

Jasmin Ashkani, Tyra Askerlund, Nick Basiri, Frida Beckman, Felicia Bernholtz

Opis filmu

Sasza ma 12 lat i marzy, aby zostać "comedy queen". Jej mama zawsze mawiała, że są ludzie, którzy mają do tego dryg. Ale mama Saszy nie żyje. Z powodu depresji popełniła samobójstwo. Sasza wie, że musi zrobić wszystko inaczej niż mama, żeby mieć inne życie. Zaczyna więc...
Po pierwsze, obciąć włosy, bo wszyscy mówią, że wyglądam jak mama....
Po trzecie, nie czytać książek, bo mama czytała, a się zabiła...
Po siódme...
Po dziesiąte - zostać Comedy Queen!
Comedy Queen to cudowna opowieść o miłości, odwadze, tęsknocie, żałobie i śmiechu. Wzruszająca, zabawna, doskonała. To film podczas którego w jednej minucie parskacie śmiechem, a w kolejnej zalewacie się łzami. Nie ma drugiego takiego filmu łączącego najwspanialszy humor z najciemniejszym mrokiem.

Galeria

CENNIK do góry

Film 2D
  • bilet szkolny 16 zł

Opiekunowie grup są naszymi gośćmi i uczestniczą w zajęciach bezpłatnie.

Kontakt do góry

Zainteresowanych ofertą Kina na Temat prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 797 012 638 lub 56 643 12 13, bądź na adres mailowy: natalia.zurawska@helios.pl

MATERIAŁYdo góry

Odwiedź nasz Fanpage