Kino na Temat

Witamy w nowym roku szkolnym 2022/2023!
Czy można połączyć wyjście do kina z wartościową lekcją? Oczywiście! Zapraszamy na projekt edukacyjny Kino na Temat!

Kino na Temat to cykl spotkań filmowych dla młodzieży z najstarszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

Wierzymy, że odpowiednio poprowadzona rozmowa poparta specjalnie wyselekcjonowanym filmem może prowadzić do inspirujących wniosków. Różnorodność poruszanych tematów pozwala w przyjemny sposób poszerzać horyzonty, odkrywać lub zgłębiać pasję, ale też konfrontować się z problemami, które są trudne dla młodego człowieka w okresie dorastania.

Każde spotkanie składa się z projekcji filmu oraz debaty z udziałem zaproszonych gości: dziennikarzy, ekspertów w danej dziedzinie. Ważnym elementem kończącym spotkanie jest głosowanie młodzieży w odpowiedzi na kluczowe pytanie postawione w dyskusji.

Dodatkowe informacje

  • Do każdego filmu przygotowujemy materiały edukacyjne, które można wykorzystać w celu kontynuacji lekcji w szkole!
  • Cena biletów na spotkania w ramach Kina na Temat jest taka sama jak cena pozostałych biletów szkolnych.

Zobacz film promujący program Kino na Temat >>

Galeria do góry

PLANY do góry

Szanowni Państwo! Serdecznie witamy przedstawicieli szkół w roku szkolnym 2022/2023. Poniżej znajdą Państwo informacje o planach projektów profilaktycznych na najbliższe miesiące. W ramach KINA NA TEMAT przygotowywać będziemy spotkania, na których jak co roku poruszymy ważne dla młodzieży tematy oraz wyświetlimy filmy, których fabuła nawiązywać będzie do poruszanego problemu. Pełną listę filmów i tematów podamy niebawem.

Dodatkowo zachęcamy do udziału w projekcie AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA, w ramach którego przygotowaliśmy tematy, które po konsultacjach z nauczycielami oraz naszymi ekspertami uznaliśmy za ważne i warte poruszenia w obecnym roku szkolnym. Zagadnienia poruszane będą zarówno w tematycznym połączeniu z filmem, jak i osobno. Najbliższe spotkanie dla klas 7-8 odbędzie się 28 września o godz. 9:30, tematem będą UZALEŻNIENIA - przebieg procesu uzależnienia oraz jego skutki, a na ekranie wyświetlimy długo wyczekiwany film "Johnny".

Na dole strony, w załączniku, znajdą Państwo naszą dokładną ofertę wraz z planowanymi terminami spotkań. Zachęcamy do włączenia się w projekt i cykliczny udział w każdym spotkaniu. Przypominamy, że wizyty w ramach projektów włączają się do programu lojalnościowego Helios dla Szkoły.

Polecamy materiały dydaktyczne oraz gotowe scenariusze lekcyjne do wykorzystania na zajęciach z języka polskiego, historii, czy na godz. wychowawczej, które otrzymują opiekunowie odwiedzających nas grup szkolnych.

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na naszym fanpage: www.facebook.com/HeliosDlaSzkoly/.

Partnerzy:

         

Partnerzy Lokalni:

     

Seans do góry

JOHNNY

JOHNNY
Zwiastun
  • Od lat: 13, Czas trwania: 119 min.
  • Produkcja: Polska [2022]

Reżyseria

Daniel Jaroszek

Scenariusz

Maciej Kraszewski

Obsada

Dawid Ogrodnik, Piotr Trojan, Anna Dymna

Opis filmu

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

Galeria

CENNIK do góry

Film 2D
  • bilet szkolny 16 zł

Opiekunowie grup są naszymi gośćmi i uczestniczą w zajęciach bezpłatnie.

Kontakt do góry

Zainteresowanych ofertą Kina na Temat prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 797 012 638 lub 56 643 12 13, bądź na adres mailowy: natalia.zurawska@helios.pl

MATERIAŁYdo góry

Odwiedź nasz Fanpage