Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

S.o.s. dla planety 3D / dubbing / 3D

SOS Planet

  • Animacja
  • Czas trwania: 40 min.
  • Od lat: 7
  • Produkcja: Belgia, USA [2002]
  • Premiera: 13.01.2006 (Polska)

Reżyseria

Ben Stassen

Scenariusz

Ben Stassen

Opis filmu

Niezwykła lekcja ekologii dla dzieci i młodzieży. Film, wykorzystując najnowocześniejsze techniki trójwymiarowej animacji cyfrowej, ukazuje problemy globalnego ocieplenia, zanieczyszczenia mórz oraz zagłady lasów. Zaawansowana technologia 3D została wykorzystana do zabawy i nauki zarazem. Film niesie dla nowych pokoleń na całym świecie proekologiczne przesłanie ochrony dóbr przyrody ożywionej na naszej planecie.

Oryginalne zdjęcia filmowe połączone z komputerową animacją ukazują zwierzęta, roślinność oraz całą bujną przyrodę naszego globu. Efekt trójwymiarowych doznań w kinie pozwala widzom zanurzyć się w głębinach oceanów, przedzierać przez równikowe lasy i latać z ptakami w przestworzach. Kino 3D silniej niż inne środki masowego przekazu pozwala zapoznać się z bogactwem natury i zrozumieć problemy ochrony środowiska naturalnego oraz najistotniejsze zagrożenia, które niesie ze sobą nasza cywilizacja.

Film przełomowy w historii kina i ekologii. Po raz pierwszy najnowsze technologie wizualizacji zostały zaprzęgnięte na potrzeby edukacji w zakresie ochrony środowiska. Trudno o bardziej sugestywne narzędzie dydaktyczne.