Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Essential Killing

  • Thriller
  • Wojenny
  • Czas trwania: 83 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Polska, Norwegia, Irlandia, Węgry [2010]
  • Premiera: 22.10.2010 (Polska)

Reżyseria

Jerzy Skolimowski

Scenariusz

Ewa Piaskowska, Jerzy Skolimowski

Obsada

Vincent Gallo jako Mohammed, Emmanuelle Seigner jako Margaret, Phillip Goss jako Lekarz armii, Stig Frode Henriksen, Nicolai Cleve Broch, Torgrim Odegard, Lars Markus Verpeide Bakke, Varg Strande

Opis filmu

Nie wiemy, czy jest bojownikiem Al-Kaidy, czy niewinnym człowiekiem, który znalazł się w niewłaściwym miejscu i w niewłaściwym czasie. Mohamed, złapany przez amerykańskich żołnierzy w Afganistanie, zostaje wywieziony do tajnej bazy w Europie Środkowej. Udaje mu się uciec z transportu. Teraz by przeżyć nie cofnie się przed najokrutniejszą zbrodnią.