Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Handlarz Cudów

Handlarz Cudów

  • Obyczajowy
  • Czas trwania: 110 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Polska, Szwecja [2009]
  • Premiera: 30.04.2010 (Polska)

Reżyseria

Bolesław Pawica, Jarosław Szoda

Scenariusz

Mitko Panov

Obsada

Borys Szyc jako Stefan, Sofia Mietielica jako Urika, Roman Gonczuk jako Hasim, Joanna Szczepkowska jako dr Szczepkowska, Mariusz Benoit jako pan Zbysiek

Opis filmu

„Handlarz Cudów” opowiada o pełnym napięcia i emocji spotkaniu dwójki dagestańskich dzieci (których, z powodu powszechnej ignorancji, wszyscy biorą za Czeczenów) i Stefana, mieszkańca jednego z małych miasteczek wschodniej Polski i ich nielegalnej podróży przez Europę - od wschodniej granicy Polski aż do południowej Francji. Dzielą ich bariery kulturowe, społeczne, religijne, językowe. Wrogość a nawet nienawiść źle wróży znajomości ale wspólna droga zbliża ludzi.

Hasim ma 10 lat, Urika, jego siostra 13, są półsierotami - nie mają matki. W wojnie stracili dom i zostali wygnańcami. Podczas ucieczki z obozu uchodźców ich opiekun został zatrzymany przez Straż Graniczną - im udało się uciec. Ukrywają się. Są samotne i desperacko potrzebują pomocy. Muszą przedostać się do Francji gdzie przebywa ich ojciec. Sami nie mają szans i dobrze o tym wiedzą.

Nasza historia rozpoczyna się, gdy droga dzieci skrzyżuje się z drogą Stefana. Wspólna podróż zmieni każdego z nich. Widzów też.