Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Pan od muzyki

Les Choristes

  • Dramat
  • Czas trwania: 95 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Francja, Szwajcaria [2004]
  • Premiera: 22.10.2004 (Polska)

Reżyseria

Christophe Barratier

Scenariusz

Christophe Barratier, Philippe Lopes-Curval

Obsada

Gerard Jugnot jako Clement Mathieu, Francois Berleand jako Rachin, Jean-Baptiste Maunier jako Pierre Morhange młody, Jacques Perrin jako Pierre Morhange starszy, Kad Merad jako Chabert, Marie Bunel jako Violette Morhange

Opis filmu

Tytułowy pan od muzyki, Clément Mathieu podejmuje pracę w domu poprawczym "Dno jeziora", prowadzonym przez agresywnego dyrektora Rachina. Nowi podopieczni początkowo nie czują sympatii do nowego wychowawcy, jednak już po pierwszej lekcji zaczynają się do niego przekonywać. Mathieu bowiem nie stosuje tak popularnej tam metody "akcja-reakcja", woli rozmawiać z nimi i tłumaczyć, niż karać. Pewnego dnia, słysząc jak chłopcy śpiewają jedną ze swoich prześmiewczych piosenek, wpada na pomysł założenia chóru. Mimo, że pomysł ten początkowo wzbudza dezaprobatę, później, zarówno chłopcy, jak i nauczyciele znajdują w nim sens życia.