ParaNorman / dubbing

Wersja analogowa 2D

  • Animacja
  • Horror
  • Przygodowy
  • Czas trwania: 93 min.
  • Od lat: 12
  • Produkcja: USA [2012]
  • Premiera: 21.09.2012 (Polska)

Reżyseria

Chris Butler, Sam Fell

Scenariusz

Chris Butler

Obsada

Franciszek Dziduch, Kacper Cybiński, Justyna Bojczuk, Mateusz Narloch, Michał Podsiadło, Joanna Węgrzynowska, Grzegorz Pawlak, Barbara Zielińska, Tomasz Traczyński, Miłogost Reczek, Magdalena Wasylik

Opis filmu

Kiedy zombie opanowują miasteczko, kogo można wezwać? „Normana!”

Focus Features i LAIKA, producenci nominowanego do Oskara filmu Koralina i tajemnicze drzwi (Coraline) przedstawiają komediowy thriller ParaNorman.

Akcja filmu ParaNorman rozgrywa się w miasteczku Blithe Hollow czerpiącym korzyści ze słynnego polowania na czarownice, które odbyło się na jego terenie jakieś 300 lat temu. 11-letni Norman Babcock spędza mnóstwo czasu podziwiając co atrakcyjniejsze fragmenty filmów grozy i studiując wiedzę dotyczącą duchów. W rzeczywistości, Norman obdarzony jest zdolnością porozumiewania się ze zmarłymi, m.in. z ukochaną babcią. Chłopiec zdecydowanie woli takie towarzystwo od wiecznie podenerwowanego ojca, odurzonej matki i płytkiej starszej siostry Courtney. W szkole, Norman unika nękającego go Alvina, zwierza się łatwowiernemu Neilowi i usiłuje wytrzymać potoki słów gadatliwej nauczycielki pani Henscher.

Pewnego dnia z Normanem niespodziewanie kontaktuje się jego dziwaczny wujek Prenderghast, który wyjawia mu, że stuletnia klątwa czarownic właśnie ma się wypełnić i tylko Norman będzie w stanie uratować mieszkańców miasteczka. Kiedy grupa zombie – dowodzonych przez Sędziego – nagle opuszcza swoje groby, Norman ścigając się z czasem usiłuje uratować miasteczko mając do pomocy Courtney, Alvina, Neila i jego starszego brata Mitcha.

Norman dzielnie łączy w sobie wszystkie cechy bohatera – odwagę i współczucie – a jego paranormalne zdolności zostają poddane olbrzymiej próbie.