Zestaw filmów krótkometrażowych / napisy

Seans z Cyklu Akademia Filmowa

  • Komedia
  • Niemy
  • Czas trwania: 75 min.
  • Od lat: 13
  • Produkcja: USA [1917-1922]
  • Premiera: 22.03.2004 (Polska)

Reżyseria

Buster Keaton, Edward F. Cline, Charles Chaplin

Scenariusz

Buster Keaton, Edward F. Cline, Charles Chaplin

Opis filmu

Zestaw trzech krótkometrażowych filmów z okresu kina niemego w reżyserii i z udziałem Bustera Keatona i Charliego Chaplina. Muzykę na żywo do filmów zagrają Marcin Dymiter [elektronika] oraz Irek Wojtczak [saksofony, flet].

Zmarznięta Północ
[prod. USA, 1922 r., reż. Buster Keaton, Edward F. Cline]
Kobieta zostaje omyłkowo poinformowana o śmierci swojego męża. Po dwóch latach wychodzi powtórnie za mąż. Pewnego dnia obaj ""mężowie"" spotykają się twarzą w twarz...

Jeden tydzień
[prod. USA, 1920 r. reż. Buster Keaton, Edward F. Cline]
Buster i jego nowa żona Sybil, dostają w prezencie dom, który muszą sobie złożyć, gdyż jest on w częściach. Buster obiecuje, że złoży dom w jeden tydzień, jednak ktoś mu w tym przeszkadza...

Imigrant
[prod. USA, 1917 r. reż. Charles Chaplin]
Charlie to imigrant, który przybywa do krainy marzeń – Stanów Zjednoczonych, gdzie momentalnie wpada w tarapaty.

Informacja o muzykach:

Marcin Dymiter
Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra także w projektach: niski szum, MAPA, Trys Saules. Producent muzyczny. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Irek Wojtczak
Saksofonista, aranżer, edukator, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną, gdzie jako saksofonista nagrał ponad czterdzieści albumów. Od lat jest animatorem polskiej muzyki ludowej. Koncertował z: Fonda/Stevens Group, David Murray, Jim Black, Chris Speed, Herb Robertson, Mitch & Mitch, Pink Freud, Możdżer – Tymański – projekt Chopin.