Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Akademia Filmowa

Edukacyjny program filmowy

Celem edukacyjnego cyklu Akademia Filmowa jest przygotowanie dzieci i młodzieży szkolnej do roli współczesnego odbiorcy kultury, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektów związanych ze sztuką audiowizualną. Cykl skierowany jest do szkół wszystkich szczebli [od przedszkola do matury].

PLAN SPOTKAŃ do góry

Spotkanie Akademii Filmowej składa się z:

  • wykładu [15-25 min.], który wprowadza młodego widza w zagadnienia tworzenia i odbioru sztuki filmowej oraz funkcjonowania obrazu jako jednego z podstawowych budulców we współczesnych przekazach medialnych. Uczestnicy spotkań w kinie Helios mają szansę zapoznać się z historią i teorią filmu, poznać język filmu a także ważne zjawiska i procesy zachodzące wokół nas. Dobór filmów jest nieprzypadkowy - staramy się ukazać różnorodność formalną i tematyczną kina, wychwycić i zaprezentować wyjątkowe tytuły, często prowokując do dyskusji, czy refleksji. Najmłodszym kinomanom zapewniamy maksymalną radość z oglądania najnowszych hitów.
  • filmu [tytuły i opisy filmów znajdują się poniżej w załącznikach] wyświetlanego po 10-minutowej przerwie po wykładzie

Jak przystąpić do udziału w Akademii Filmowej?

  • zapoznaj się z programem dla właściwej grupy wiekowej [załączniki poniżej] oraz regulaminem cyklu
  • pobierz formularz zgłoszeniowy, wypełnij go i dostarcz do kina na jeden z wybranych sposobów:
  1. osobiście do biura kierownika kina
  2. faksem pod numer tel. 48 340-07-89
  3. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres radom@helios.pl w temacie wpisując „zgłoszenie AF”

Serdecznie zapraszamy do udziału w 12. edycji edukacyjnego cyklu „Akademia Filmowa”. Już niebawem zaprezentujemy program na zbliżający się nowy rok szkolny 2019-2020.

CENNIK do góry

Film 2D Film 3D
  • Bilet uczniowski - zł -* zł

* Aby obejrzeć film 3D, niezbędne są specjalne okulary 3D – do nabycia w kasach kina. Cena biletu nie zawiera opłaty za okulary 3D. Jest ona doliczana w trakcie zakupu biletu na seans i wynosi 3 zł, a okulary wręczane są w kasie biletowej. Po obejrzeniu filmu nie wyrzucaj okularów. Zabierz je ze sobą na kolejny seans 3D, a nie będziesz ponosić opłaty za okulary 3D przy zakupie biletu na inne filmy w tej technologii.

Opiekunowie grup są naszymi gośćmi i uczestniczą w zajęciach bezpłatnie. Aby obejrzeć film 3D niezbędne są specjalne okulary, które nabyć można w kasie kina w cenie 3 zł.

Kontakt do góry

Dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem:

Kino Helios
ul. Poniatowskiego 5
26 – 600 Radom
Tel. 48 340 07 89
e-mail: radom@helios.pl