Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Akademia Filmowa

Edukacyjny program filmowy

Celem edukacyjnego cyklu Akademia Filmowa jest przygotowanie dzieci i młodzieży szkolnej do roli współczesnego odbiorcy kultury, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektów związanych ze sztuką audiowizualną. Cykl skierowany jest do szkół wszystkich szczebli [od przedszkola do matury].

PLAN SPOTKAŃ do góry

Akademia Filmowa to edukacyjny projekt skierowany do grup szkolnych wszystkich szczebli nauczania. Na cykl składa się 6 filmowych spotkań w roku szkolnym. W ramach spotkania odbywa się multimedialny wykład [15-25 min.] oraz projekcja filmu określonego programem. Każda z wyszczególnionych poniżej grup wiekowych ma swój odrębny program, dostosowany do wieku oraz percepcji odbiorców:

 • przedszkole i zerówka
 • szkoła podstawowa kl. 1-3
 • szkoła podstawowa kl. 4-6
 • szkoła podstawowa kl. 7-8
 • szkoła ponadpodstawowa

Spotkanie Akademii Filmowej składa się z:

 • multimedialnego wykładu [15-25 min.], który wprowadza młodego widza w zagadnienia sztuki filmowej
 • filmu [szczegóły poniżej w załącznikach] wyświetlanego po wykładzie

Jak przystąpić do udziału w Akademii Filmowej?

 • zapoznaj się z programem dla właściwej grupy wiekowej [załączniki poniżej] oraz regulaminem cyklu
 • pobierz formularz Deklaracja przystąpienia, wypełnij go i dostarcz do kina na jeden z wybranych sposobów:
 1. osobiście do biura kierownika kina
 2. faksem pod numer tel. 48 340-07-89
 3. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres radom@helios.pl w temacie wpisując „zgłoszenie AF”

Serdecznie zapraszamy do udziału w 14. edycji edukacyjnego cyklu „Akademia Filmowa”.

Można wziąć udział w całym cyklu lub przynajmniej czterech wybranych spotkaniach. Do zobaczenia w kinie!

Klasa w Kinie – seanse szkolne na wyłączność!
Istnieje możliwość organizacji seansu na wyłączność dla grupy szkolnej. To wyjątkowa szansa, która umożliwia komfortowe i bezpieczne spędzenie czasu poza murami szkoły!

Bezpiecznie w szkole, bezpiecznie w kinie!
Maksymalna liczba osób na seansie zgodna z wytycznymi GIS. W naszym kinie ściśle przestrzegamy zasad bezpieczeństwa.

Szczegóły w Regulaminie Akademii Filmowej >>

CENNIK do góry

Film 2D Film 3D
 • Bilet uczniowski 11 zł 11* zł

Bilety na salę Dream dopłata 8 zł.

* Aby obejrzeć film 3D, niezbędne są specjalne okulary 3D – do nabycia w kasach kina. Cena biletu nie zawiera opłaty za okulary 3D. Jest ona doliczana w trakcie zakupu biletu na seans i wynosi 3 zł, a okulary wręczane są w kasie biletowej. Po obejrzeniu filmu nie wyrzucaj okularów. Zabierz je ze sobą na kolejny seans 3D, a nie będziesz ponosić opłaty za okulary 3D przy zakupie biletu na inne filmy w tej technologii.

Opiekunowie grup są naszymi gośćmi i uczestniczą w zajęciach bezpłatnie. Aby obejrzeć film 3D niezbędne są specjalne okulary, które nabyć można w kasie kina w cenie 3 zł.

Kontakt do góry

Zainteresowanych ofertą Akademii Filmowej prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami telefonów: 722 382 333 / 48 340 07 89 bądź na adresy mailowe: bozena.mancewicz@helios.pl / radom@helios.pl

PLIKI DO POBRANIA do góry