Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Piwne rozmowy braci McMullen

The Brothers McMullen

  • Obyczajowy
  • Czas trwania: 98 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: USA [1995]
  • Premiera: 03.05.1995 (Polska)

Reżyseria

Edward Burns

Scenariusz

Edward Burns

Obsada

Edward Burns, Jack Mulcahy, Mike McGlone, Shari Albert, Maxine Bahns, Jennifer Jostyn

Opis filmu

"Piwne rozmowy..." to wnikliwy, pełen humoru portret trzech braci wywodzących się z robotniczej rodziny o irlandzkich korzeniach.

Wychowani w katolickim duchu McMullenowie są już dorosłymi mężczyznami, ale wciąż trzymają się razem i często wspominają niezbyt szczęśliwe dzieciństwo, na którym cieniem położyła się postać gwałtownego, apodyktycznego i nadużywającego alkoholu ojca. Film składa się przede wszystkim z tytułowych ""piwnych rozmów"" - prowadzonych przez braci w pubach długich dyskusji o dzieciństwie, irlandzkich korzeniach, katolicyzmie, życiowych problemach i, przede wszystkim, o seksie i kobietach. W filmie Burnsa niewiele jest akcji, fabuła opiera się głównie na dialogach. Reżyser zdołał z tego pozornie niezbyt efektownego materiału zrobić obraz niezwykle żywy i wciągający, balansujący między komedią, a dramatem obyczajowym i, co najważniejsze, zaludniony przekonującymi, autentycznymi postaciami zwykłych ludzi.