Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

A jeśli Bóg jest? / napisy

Replika 19 Forum Kina Europejskiego Cinergia

  • Dramat
  • Czas trwania: 110 min.
  • Od lat: 15
  • Produkcja: Niemcy [2013]
  • Premiera: 24.11.2014 (Polska)

Reżyseria

KatrinGebbe

Scenariusz

KatrinGebbe

Obsada

Julius Feldmeier, Sascha Alexander Gersak, Annika Kuhl

Opis filmu

Film oparty na faktach. Młody Tore poszukuje w Hamburgu nowego życia pośród religijnej grupy nazywającej się Dziwolągi Jezusa. Pewnego razu pomaga pewnej rodzinie naprawić samochód i wkrótce się z nimi zaprzyjaźnia. Zamieszkuje w ich ogrodzie, nieświadomy okrucieństwa, jakiego wkrótce przyjdzie mu doświadczyć.
Naturalistyczny, brutalny i obnażający najgorsze oblicze człowieka film o tym, jak niedaleko od siebie znajdują się drogi do Boga i do piekła.