Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Muminki w pogoni za kometą 3D / dubbing / 3D

Muumi ja punainen pyrstotahti

  • Animacja
  • Przygodowy
  • Czas trwania: 75 min.
  • Od lat: b.o.
  • Produkcja: Finlandia, Szwecja [2010]
  • Premiera: 24.02.2012 (Polska)

Reżyseria

Maria Lindberg

Scenariusz

Joel Backstrom, Iivo Baric, Minna Karvonen, Anders Larsson

Obsada

Zbigniew Zamachowski, Marcin Bosak, Janusz Chabior, Tomasz Tyndyk, Katarzyna Pakosińska, Leszek Lichota, Ewa Konstancja Bułhak - Rewak, Małgorzata Lipmann, Bartosz Turzyński, Maciej Więckowski, Jakub Kamiński

Opis filmu

Muminki w pogoni za kometą 3D to najnowsza wersja przygód sympatycznych postaci z Doliny Muminków.

Pewnego ranka Muminek odkrywa, że coś dziwnego dzieje się w Dolinie Muminków. Dostrzega szary pył pokrywający wszystko dookoła. Nie tylko trawę i drzewa, szary kolor ma nawet rzeka i Dom Muminków. Zaintrygowany tym wszystkim Muminek zwraca się do wszystkowiedzącego Piżmowca z prośbą o wyjaśnienie. Ale jego odpowiedź brzmi „Kto wie, jak wyglądać będą ostatnie dni przed końcem świata?” Według Piżmowca, straszny los czeka Ziemię, z nieba może spłynąć ogromne zagrożenie.

Przerażony Muminek postanawia działać. Z pomocą Taty Muminka oraz równie przestraszonych przyjaciół postanawia zbudować tratwę i popłynąć do obserwatorium w Samotnych Górach. Mądrzy profesorowie muszą znać odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę zagraża Ziemi. Wraz z Muminkiem w niebezpieczną podróż wyruszają Włóczykij i Ryjek.