Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Wydarzenia

Szczegóły

ROYAL OPERA HOUSE w kinach Helios

ROYAL OPERA HOUSE w kinach Helios

Dla osób, które po raz pierwszy mają szansę zetknąć się z taką formą widowiska jak i dla miłośników rozrywki na najwyższym poziomie mamy wspaniałe wieści.

KUP BILET – WCZEŚNIEJ KUPUJESZ, WIĘCEJ ZYSKUJESZ

Olsztyn – Helios
GISELLE
GISELLE / napisy

Od lat: 13, Czas trwania: 135 min.
Produkcja: Wielka Brytania [2016]

Zwiastun

Olsztyn – Helios
MANON LESCAUT
MANON LESCAUT / napisy

Od lat: 15, Czas trwania: 240 min.
Produkcja: Wielka Brytania [2014]

Zwiastun

Olsztyn – Helios
MAKBET
MAKBET / napisy

Od lat: 13, Czas trwania: 200 min.
Produkcja: Wielka Brytania [2018]

Zwiastun

Treść

Już od października w wybranych kinach Helios zarejestrowane opery i balety z Royal Opera House będą prezentowane na wielkim ekranie!

Opera Królewska z przyjemnością ogłasza rozpoczęcie sezonu kinowego jesień-zima 2020. W ramach pierwszej części sezonu emitowane będą najpopularniejsze opery oraz spektakle baletowe.

Giselle

Sezon otwieramy 28 października interpretacją Giselle w wykonaniu Baletu Królewskiego- opowieścią o zdradzie, mocach nadprzyrodzonych i miłości silniejszej niż śmierć.

Manon Lescaut

W listopadzie na ekrany kin wraca jedna z najpopularniejszych oper. Zapraszamy 11 listopada na Manon Lescaut. W nagraniu wystąpią gwiazdy operowej sceny, m.in. Jonas Kaufmann, Christopher Maltman oraz Kristine Opolais.

Makbet

2 grudnia zapraszamy na operę Makbet Verdiego, inspirowanej szekspirowską tragedią. W znakomitej obsadzie między innymi Anna Netrebko, Željko Lučić oraz Ildebrando D’Arcangelo.

Dziadek do orzechów

Znany już naszej publiczności Dziadek do orzechów, powraca na ekrany 16 grudnia. Widowiskowa inscenizacja Petera Wrighta oczarowuje dzieci oraz dorosłych od pierwszego spektaklu w wykonaniu Baletu Królewskiego. Role główne tańczą Lauren Cuthbertson, Federico Bonelli, Francesca Hayward oraz Alexander Campbell.

ROYAL OPERA HOUSE

Royal Opera House to jeden z najważniejszych gmachów operowych w Londynie. Stanowi siedzibę Opery Królewskiej (The Royal Opera House) i Królewskiego Baletu (The Royal Ballet). Należy do grona najpiękniejszych i najznakomitszych budynków operowych świata. Od początku istnienia teatr ściąga tłumy widzów z różnych zakątków świata.

Londyńska opera znana jest z wyjątkowych występów tradycyjnej opery, jak i ze współpracy z czołowymi kompozytorami tworzącymi współczesne przedstawienia.Na królewskiej scenie występowali m.in.: Joyce DiDonato, Plácido Domingo, Renée Fleming, Juan Diego Flórez, Angela Gheorghiu, Jonas Kaufmann, Anna Netrebko, Bryn Terfel, Luciano Pavarotti I Joan Sutherland. Nie zabrakło również polskich artystów, takich jak: Piotr Beczała, Mariusz Kwiecień, Aleksandra Kurzak czy Małgorzata Walewska. Funkcję dyrektora opery pełni Kasper Holten, dyrektorem muzycznym jest Antonio Pappano.

Balet Królewski był jednym z czołowych zespołów baletowych XX wieku i do dziś jest jednym z najbardziej znanych zespołów baletowych na świecie, ogólnie znanym ze swoich wartości artystycznych i twórczych. Pod kierownictwem Kevina O’Hare’a łączy tradycję i innowację w światowej klasy występach.