MARATON GROZY

Już 23 czerwca, na dobry początek wakacji i zaraz po rozdaniu świadectw, Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Grozy! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, horror “ODEJDŹ”. Po krótkiej przerwie, światowa przedpremiera filmu z Sebastianem Fabiańskim „BLACK BITS”! Następnie „KONSEKRACJA” i na koniec kolejna premiera tej nocy „ODLUDZIE”.

Będzie to wyjątkowa, pełna strachu uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?

Start: 23.06.2023, godz. 23:00

Zagramy:

 

Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej. Zapraszamy do zakupu biletów również w kasach kin.

CENNIK:

 • Przedsprzedaż + 7 dni do seansu: 30,90 zł
 • Przedsprzedaż 4-6 dni do seansu: 32,90 zł
 • Przedsprzedaż 1-3 dni do seansu: 34,90 zł
 • W dniu seansu: 38,90 zł 

 

Regulamin NMF - pobierz

Zgoda opiekuna prawnego na udział osoby poniżej 15 lat w NMF - pobierz

Repertuar do góry

ODEJDŹ / napisy

ODEJDŹ
Zwiastun
 • Leave
 • Od lat: 15, Czas trwania: 106 min.
 • Produkcja: Norwegia [2023]

Reżyseria

Alex Herron

Scenariusz

Thomas Moldestad

Obsada

Alicia von Rittberg, Herman Tommeraas, Stig R. Amdam

Opis filmu

Pewnej deszczowej nocy na cmentarzu w Stanach Zjednoczonych policjant znajduje porzucone niemowlę. Dziewczynka jest owinięta w kocyk z satanistycznymi symbolami, a na szyi ma zawieszony wilczy krzyż. Przy dziecku nie pozostawiono żadnej wiadomości.

20 lat później dorosła już Hunter sama musi rozwiązać tajemnicę swojego porzucenia i tożsamości biologicznych rodziców. Testy genetyczne, kocyk oraz wilczy krzyż to tropy prowadzące do Norwegii. Hunter jest coraz bliżej odkrycia przerażającej prawdy, jednak pojawiająca się w jej wizjach mroczna postać ostrzega ją: ODEJDŹ!

Galeria

BLACK BITS / napisy

BLACK BITS
Zwiastun
 • Black Bits
 • Od lat: 13, Czas trwania: 85 min.
 • Produkcja: Włochy/Polska [2023]

Reżyseria

Alessio Liguori

Scenariusz

D. Cosci, C. Maucci, F. Sieni

Obsada

Sebastian Fabiański, Jordan Alexandra, Yvonne Mai

Opis filmu

Dora i Beth, dokonawszy kradzieży nowej neurotechnologii, znajdują schronienie w tajemniczym budynku w lesie, gdzie odkrywają coś, co zakłóca ich plany. Okazuje się, że wpadły w pułapkę bez wyjścia.

Galeria

KONSEKRACJA / napisy

KONSEKRACJA
Zwiastun
 • Consecration
 • Od lat: 15, Czas trwania: 91 min.
 • Produkcja: Wlk. Brytania/USA [2023]

Reżyseria

Christopher Smith

Scenariusz

Christopher Smith, Laurie Cook

Obsada

Jena Malone, Danny Huston, Ian Pirie

Opis filmu

Specjalistka od chorób oczu – Grace (Jena Malone) przybywa do odległego klasztoru w Szkocji, aby zbadać sprawę rzekomego samobójstwa jej młodszego brata księdza. Nie ufając raportom Kościoła, kobieta prowadzi własne śledztwo, próbując ustalić, co wydarzyło się naprawdę. Pomaga jej w tym watykański duchowny, ojciec Romero. Podczas przeszukiwania mrocznych zakątków klasztoru, dzikich klifów i smaganych wiatrem okolicznych plaż, Grace odkrywa nie tylko ślady morderstwa i świętokradztwa, ale też niepokojącą prawdę o własnej przeszłości, która wydobywa na wierzch dawno zapomnianą traumę.

Galeria

ODLUDZIE / napisy

ODLUDZIE
Zwiastun
 • The Outwaters
 • Od lat: 13, Czas trwania: 110 min.
 • Produkcja: USA [2023]

Reżyseria

Robbie Banfitch

Scenariusz

Robbie Banfitch

Obsada

Robbie Banfitch, Scott Schamell, Angela Basolis, Michelle May

Opis filmu

Czwórka przyjaciół wybiera się na pustynię Mojave, by nakręcić teledysk. Na miejscu natrafiają na niezrozumiały fenomen, który całkowicie zaburza ich postrzeganie rzeczywistości. „Odludzie” („The Outwaters”) to viralowy fenomen kina grozy porównywalny do dystrybuowanego przez Velvet Spoon na początku roku „Skinamarink”. Łącząc formułę found footage z inspiracjami literaturą H.P. Lovecrafta, Robbie Banfitch zachwycił krytyków, a widzów wprowadził w stan prawdziwego przerażenia – do tego stopnia, że podczas seansów w USA i Wielkiej Brytanii wielu z nich wybiegało z kina w trakcie seansów.

Galeria