Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Wydarzenia

Szczegóły

„Nadzieja” - akcja charytatywna i wyjątkowa książka

„Nadzieja” - akcja charytatywna i wyjątkowa książka

Akcja narodziła się z potrzeby serca, a także współodczuwania i potrzeby niesienia realnej pomocy.

Wydawnictwo Agora postanowiło wydać książkę „Nadzieja” – zbiór czterdziestu tekstów uznanych twórców (opowiadań, reportaży, wierszy oraz jeden komiks), a następnie cały dochód z jej sprzedaży przeznaczyć na wsparcie najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocowym dla seniorów.

Zaproszenie do współpracy przyjęli między innymi: Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Mariusz Szczygieł, Joanna Bator, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Łukasz Orbitowski, Małgorzata Lebda, Krzysztof Varga czy Jarosław Mikołajewski. „Nadzieja” powstaje całkowicie społecznie. Wszystkie zaangażowane w powstanie akcji i książki osoby pracują charytatywnie począwszy od autorów i redaktorów po korektorów, grafików, drukarzy, koordynatorów i promotorów akcji oraz dystrybutorów książki.

Akcja ma na celu wsparcie tych, których pandemia dotknęła najmocniej – osób starszych znajdujących się w grupie największego ryzyka zakażenia i najcięższego przebiegu Covid-19 – mieszkańców i pacjentów ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonym przez organizacje społeczne.

Książka w wydaniu papierowym ukaże się 8 lipca, a w formie e-booka 23 czerwca. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebującym ośrodkom pomocowym. Wyboru placówek dokonają wspólnie Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Fundacja Agory – partnerzy i patroni akcji. Pomoc będzie kontynuowana również po zakończeniu pandemii.

Akcja „NADZIEJA” rusza w piątek 22 maja – tego dnia zostanie uruchomiona sprzedaż książki-cegiełki w cenie 50 złotych. Aby ją wesprzeć odwiedź: kulturalnysklep.pl/nadzieja, publio.pl/nadzieja lub empik.com/nadzieja. Razem nieśmy nadzieję!