Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Akademia Filmowa

Edukacyjny program filmowy

Autorski projekt edukacyjny Akademia Filmowa jest kompleksowym i wyczerpującym projektem wychodzącym w tym zakresie naprzeciw dydaktycznym potrzebom szkół.

Celem programu jest kompleksowe przygotowanie młodzieży szkolnej do roli współczesnego odbiorcy kultury ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektów związanych ze sztuką audiowizualną w jej najbardziej charakterystycznych przejawach, jakim jest projekcja filmowa, przekaz telewizyjny, komputerowe praktyki audiowizualne, kontakt z Internetem.

PLAN SPOTKAŃ do góry

Zajęcia Akademii będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych zgodnie z załączonym repertuarem oraz grafikiem. Dotyczą zagadnień filmowych i medialnych mieszczących się w zakresie programu nauczania języka polskiego oraz ścieżek między przedmiotowych poświęconych tej tematyce. W przypadku najstarszych klas szkół ponadgimnazjalnych program uwzględnia konieczność dostosowania uzyskiwanych przez uczniów informacji do wymogów i potrzeb związanych z nowym kształtem matury.

Spotkanie Akademii Filmowej składa się z:

  • wykładu (30-45 min.), który wprowadza młodego widza w zagadnienia tworzenia i odbioru sztuki filmowej. Wykłady prowadzone są w formie klasycznych wystąpień z tezą a także w formie dialogowo – seminaryjnej lub warsztatowej z udziałem widzów – słuchaczy
  • projekcji filmowej, która ilustruje poruszane w wykładzie tematy. Wykładowcami Akademii Filmowej są pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego oraz ludzie związani z tworzeniem kultury filmowej w Bielsku-Białej.

CENNIK do góry

  • Bilet uczniowski 12 zł

Opiekunowie grup są naszymi gośćmi i uczestniczą w zajęciach bezpłatnie.

Kontakt do góry

Czekamy na Państwa zgłoszenia!

Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem: piotr.kasela@helios.pl oraz pod numerem telefonu 33 498 70 12.

PLIKI DO POBRANIA do góry