Szanowny Widzu Heliosa,

Na naszych stronach używamy technologii, takich jak pliki cookie, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronach i w Internecie. W ten sposób technologię tę wykorzystują również nasi Zaufani Partnerzy, którzy chcą reklamować treści dopasowane do Twoich preferencji. W związku z wejściem w życie od 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „RODO”) chcielibyśmy zapoznać Cię z poniższymi informacjami zanim przejdziesz do naszej strony. Klikając w link „Przejdź do strony” lub zamykając to okno lub korzystając dalej ze strony zgadzasz się na postanowienia opisane tutaj.

Przejdź do strony »

Kino na Temat

Dziękujemy za obecność, ogromne zaangażowanie i aktywny udział w projekcie w roku szkolnym 2017/2018! Już od września wracamy z nowymi propozycjami filmów i tematów, które są Wam bliskie. Warto te filmy zobaczyć, a o poruszonych w nich problemach porozmawiać. Zapraszamy!

Kino na Temat to cykl spotkań filmowych, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. Starannie dobrany repertuar i interesujące tematy spotkań stanowią podstawę do emocjonującej dyskusji – to jak się ona zakończy jest w Waszych rękach.

Projekt skierowany jest do młodzieży z najstarszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Każde spotkanie tematyczne składa się z projekcji filmu oraz debaty z udziałem zaproszonych gości: dziennikarzy i ekspertów w danej dziedzinie. Ważnym elementem spotkania jest głosowanie młodzieży na kluczowe pytanie postawione w dyskusji.

Zabierz swoją klasę do kina Helios i oddaj głos w ważnej sprawie!

Zobacz film promujący program Kino na Temat >>

 

RELACJA ZE SPOTKANIA:

Za nami pierwsze, w tym roku szkolnym spotkania Kina na Temat!

Pierwsza propozycją KnT był film Christophera Nolana pt. „Dunkierka”.
Temat spotkania brzmiał: Strach, gniew czy nadzieja – człowiek w sytuacji ekstremalnej. Gościem pokazu był straszy chorąży sztabowy Stanisław Gaweł z 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, który ma za sobą misje w Afganistanie i Iraku. Chętnie dzielił się z młodzieżą swoim doświadczeniem oraz odnosił się do poszczególnych scen filmowych. Uczestnicy spotkania z zaciekawieniem słuchali opowieści wojskowego oraz zadawali interesujące pytania.

Kolejnym filmem, który zaprezentowaliśmy młodzieży w ramach Kina na Temat był film „Twój Vincent”. Niesamowity film wywarł duże wrażenie na uczestnikach pokazu. Naszym ekspertem w tym dniu był dr hab. Kazimierz Ożóg z Katedry Sztuk Pięknych Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Myślą przewodnią spotkania był potrzeba akceptacji, a poczucie odrzucenia. Na podstawie filmu i Vincenta van Gogha rozmawialiśmy także o odnalezieniu swojego miejsca w życiu.

Propozycją dla gimnazjalistów w KnT był film „Ponad wszystko”. Ekspertem na spotkaniu była psycholog Iwona Gałązka. Kanwą do dyskusji po filmie było zadane przez nas pytanie: Czy bunt jest nieodzowny w procesie dojrzewania? Zdaniem młodzieży bunt w wieku młodzieńczym jest powszechnym zjawiskiem. Argumentowali to tym, że ich rodzice także buntowali się wobec swoich rodziców.

PLANY do góry

Propozycje filmowe na nadchodzący rok szkolny pojawią się już niebawem.

Zapraszamy do śledzenia naszego fanpage:: www.facebook.com/KinoNaTemat.

  

Partnerzy:

        

Projekt objęty jest patronatem Wydziału Oświaty Miasta Opola oraz Kuratorium Oświaty w Opolu.

CENNIK do góry

Film 2D
  • bilet szkolny 13 zł

Opiekunowie grup są naszymi gośćmi i uczestniczą w zajęciach bezpłatnie.

Kontakt do góry

Zainteresowanych ofertą Kina na Temat prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 722 382 345 bądź na adres mailowy: agnieszka.wybraniec@helios.pl

Odwiedź nasz Fanpage